zámek Šluknov | Kam s dětmi – aktivity pro děti a jejich rodiče

E-mail:
Registrační kód:
Zapomněl(a) jste registrační kód?
Aktuální registrační kód:
Nový registrační kód:
Opakovat nový registrační kód:

Zadejte registrační email.

E-mail:

Registrací se přihlásíte se do KLUBU KAM S DĚTMI a zároveň Vám bude umožněno vkládání akcí a tipů do databáze KAM S DĚTMI.
KLUB KAM S DĚTMI Vám bude pravidelně přinášet novinky, newslettery, exkluzivní výhody, slevy a soutěže.

Jméno:
Příjmení:
E-mail:
Telefon:
Instituce:
vyplňujte, pokud za ni budete vkládat do databáze
Kraj:
Souhlasím se zpracováním osobních údajů

Budeme rádi, když vyplníte i další nepovinné údaje, které nám mohou pomoct při vylepšování portálu Kam s dětmi. Naším cílem je být pro vás nejlepším rádcem a pomocníkem, když nevíte kam s dětmi. Tyto data nebudou dle Zásad o ochraně osobních údajů nijak zneužívány či předávány třetím osobám.

Rok narození rodiče:
Jméno dítěte:
Datum narození dítěte:
Přidat dítě

zámek Šluknov

Foto: Petr Fabian

> Otevřeno

celý rok

> Hodnocení

0  (0x)

> Pro děti ve věku:

3-6, 6-9

> Popis

Renesanční tvrz přestavěná na zámek v nejsevernějším městě České republiky. Vznikla po r. 1566, kdy nahradila nevyhovující starší tvrz, uváděnou r. 1487 a nacházející se zřejmě severně v prostoru bývalého dvora. Ve 2. pol. 17. stol. byla přeměněna na zámek, který si i přes pozdější úpravy zachoval původní renesanční podobu. Po r. 1945 sloužil kulturním potřebám města (muzeum, knihovna, galerie, později stavební úřad), po ničivém požáru v dubnu 1986 byl sice provizorně zastřešen, ale rozsáhlé obnovy se dočkal zásluhou města teprve počátkem 21. stol. Po dokončení rekonstrukce r. 2007 je zámek přístupný v rámci prohlídkových okruhů, nachází se zde infocentrum a cukrárna. Přístup: ve městě Vstup: v návštěvních hodinách, info na https://zamek.mestosluknov.cz, zámecký park je přístupný v období duben-říjen 8-20 hod, listopad-březen 8-17 hod

> Otevírací doba

viz web

> Kontakt

Kraj: Ústecký kraj
Město: Šluknov
Ulice: Zámecká 642

> Komentáře