Vesnická památková rezervace Mazelov | Kam s dětmi – aktivity pro děti a jejich rodiče

E-mail:
Registrační kód:
Zapomněl(a) jste registrační kód?
Aktuální registrační kód:
Nový registrační kód:
Opakovat nový registrační kód:

Zadejte registrační email.

E-mail:

Registrací se přihlásíte se do KLUBU KAM S DĚTMI a zároveň Vám bude umožněno vkládání akcí a tipů do databáze KAM S DĚTMI.
KLUB KAM S DĚTMI Vám bude pravidelně přinášet novinky, newslettery, exkluzivní výhody, slevy a soutěže.

Jméno:
Příjmení:
E-mail:
Telefon:
Instituce:
vyplňujte, pokud za ni budete vkládat do databáze
Kraj:
Souhlasím se zpracováním osobních údajů

Budeme rádi, když vyplníte i další nepovinné údaje, které nám mohou pomoct při vylepšování portálu Kam s dětmi. Naším cílem je být pro vás nejlepším rádcem a pomocníkem, když nevíte kam s dětmi. Tyto data nebudou dle Zásad o ochraně osobních údajů nijak zneužívány či předávány třetím osobám.

Rok narození rodiče:
Jméno dítěte:
Datum narození dítěte:
Přidat dítě

Vesnická památková rezervace Mazelov

Foto: Dita Balcarová

> Otevřeno

celý rok

> Hodnocení

5  (1x)

> Pro děti ve věku:

0-14

> Popis

Urbanisticky náleží mezi celistvě dochovaná vesnická sídla středověkého původu. Těžiště její hodnoty tvoří ucelený soubor zděné lidové architektury, pocházející z 18 – 19. století, s prvky lidového (selského) baroka typickými pro blatské oblasti jižních Čech. Náves je tvořena vesnickými domy – statky v klasickém členění: obytný dům, brána, sýpka. Uvnitř, do hloubky parcely, pokračuje dvůr s podélně orientovanými chlévy a příčně situovanou průjezdnou stodolou a zahradami vzadu. Ze skutečného stavu je zřejmé a je rovněž písemně dochováno, že původní semknutý charakter sídla kolem návsi byl rozvolněn po několika požárech, kdy nové usedlosti nebyly obnovovány na místě vyhořelých, ale z moci úřední byly stavěny ve značně odstoupené poloze dále od návsi. Tím vznikly dlouhé zahrady před několika usedlostmi. Venkovská turistika je teprve v začátcích, ale ubytování je zde možné. Katastrem obce vedou turistické a cykloturistické stezky. V okolí obce se nachází několik zajímavých míst, např. Žižkův dub, rybník Krčín a rybník Stržka. Byli bychom rádi, kdyby si návštěvníci od nás odnesli jen hezké vzpomínky.

> Otevírací doba

po celý rok neomezeně

> Kontakt

Kraj: Jihočeský kraj
Město: Mazelov
Ulice: Mazelov

> Komentáře