Vraty – Radelstein | Kam s dětmi – aktivity pro děti a jejich rodiče

E-mail:
Registrační kód:
Zapomněl(a) jste registrační kód?
Aktuální registrační kód:
Nový registrační kód:
Opakovat nový registrační kód:

Zadejte registrační email.

E-mail:

Registrací se přihlásíte se do KLUBU KAM S DĚTMI a zároveň Vám bude umožněno vkládání akcí a tipů do databáze KAM S DĚTMI.
KLUB KAM S DĚTMI Vám bude pravidelně přinášet novinky, newslettery, exkluzivní výhody, slevy a soutěže.

Jméno:
Příjmení:
E-mail:
Telefon:
Instituce:
vyplňujte, pokud za ni budete vkládat do databáze
Kraj:
Souhlasím se zpracováním osobních údajů

Budeme rádi, když vyplníte i další nepovinné údaje, které nám mohou pomoct při vylepšování portálu Kam s dětmi. Naším cílem je být pro vás nejlepším rádcem a pomocníkem, když nevíte kam s dětmi. Tyto data nebudou dle Zásad o ochraně osobních údajů nijak zneužívány či předávány třetím osobám.

Rok narození rodiče:
Jméno dítěte:
Datum narození dítěte:
Přidat dítě

Vraty – Radelstein

Foto: Petr Fabian

> Otevřeno

celý rok

> Hodnocení

0  (0x)

> Pro děti ve věku:

0-14

> Popis

Terénní pozůstatky po opevněném objektu na skalnatém výběžku z hřebene Bukové hory nedaleko Těchlovic. Podle archeologických nálezů byl vybudován patrně ve 2. pol. 13. stol., v písemných pramenech se nepřipomíná. Doba jeho existence nebyla dlouhá, zanikl zřejmě v průběhu 1. pol. 14. stol. Kolem areálu vede lesní cesta na Bukovou horu, ze skály je pěkný rozhled do údolí. Aktualizace 2018/1: Podle některých autorů měla lokalita spíše charakter opěrného bodu prospektorů, případně provizorního opevnění v souvislosti s kolonizačními aktivitami, nemuselo se tedy jednat o hrad. Aktivní doba života objektu byla krátká, téměř všechny archeologické nálezy spadají do 2. pol. 13. stol. Interpretaci ztěžuje i skutečnost, že lokalita byla poškozena novověkými zásahy a těžbou. Přístup: po asfaltové cestě z Rytířova na Bukovou horu, asi po 2,5 km v místě ostrého levotočivého ohybu cesty doprava, areál se nachází na skále těsně u silnice; alternativně lze jít z Těchlovic po červené turistické cestě zhruba 3,5 km směrem na Bukovou horu, po vyjití na asfaltovou lesní cestu asi 500 m k severu k ostré pravotočivé zatáčce, u níž lokalita leží Vstup: volný

> Otevírací doba

celoročně

> Kontakt

Kraj: Ústecký kraj
Město: Těchlovice

> Komentáře