Naučná stezka Godula - Řeka | Kam s dětmi – aktivity pro děti a jejich rodiče

E-mail:
Registrační kód:
Zapomněl(a) jste registrační kód?
Aktuální registrační kód:
Nový registrační kód:
Opakovat nový registrační kód:

Zadejte registrační email.

E-mail:

Registrací se přihlásíte se do KLUBU KAM S DĚTMI a zároveň Vám bude umožněno vkládání akcí a tipů do databáze KAM S DĚTMI.
KLUB KAM S DĚTMI Vám bude pravidelně přinášet novinky, newslettery, exkluzivní výhody, slevy a soutěže.

Jméno:
Příjmení:
E-mail:
Telefon:
Instituce:
vyplňujte, pokud za ni budete vkládat do databáze
Kraj:
Souhlasím se zpracováním osobních údajů

Budeme rádi, když vyplníte i další nepovinné údaje, které nám mohou pomoct při vylepšování portálu Kam s dětmi. Naším cílem je být pro vás nejlepším rádcem a pomocníkem, když nevíte kam s dětmi. Tyto data nebudou dle Zásad o ochraně osobních údajů nijak zneužívány či předávány třetím osobám.

Rok narození rodiče:
Jméno dítěte:
Datum narození dítěte:
Přidat dítě

Naučná stezka Godula - Řeka

> Fotogalerie

> Otevřeno

celý rok

> Hodnocení

0  (0x)

> Pro děti ve věku:

0-14

> Popis

Délka trasy: 4,5 km Zaměření: Příběhy o pokladech jsou tím hlavním, co návštěvníkům přináší. Stezka ukazuje poklady známé i méně známé, poklady zakopané v zemi, ale i poklady ukryté v dávné minulosti, poklady lesní, kamenné, ptačí a mnohé jiné. Počet zastavení: 7 Vhodná pro pěší, nenáročná, vhodná i pro rodiny s dětmi (ale bez kočárků). Popis trasy: U příležitosti Evropského dne parků byla v sobotu 26.5. 2012 v beskydské obci Řeka otevřena nová naučná stezka - „Stezka pokladů Godula“. Její chodníčky Vás dovedou z Řeky na temeno hory opředené legendami - mj. o pokladech. Každé ze sedmi zastavení je věnováno jednomu z pokladů, které je možné cestou na horu najít či vidět. Dozvíte se o kamenném, lesním a ptačím pokladu, o pokladu zbojníka Ondráše i pokladu víry. A protože to byla událost nejen pro CHKO Beskydy, ale i pro obec, stezku svorně otevřeli (přeříznutím „závory“) starosta Tomáš Tomeczek a vedoucí Správy CHKO František Jaskula. Poté se početný dav vydal po stezce vzhůru, přičemž se snažil splnit úkoly připravené aktivním panem starostou. Ti nejvytrvalejší se v cíli dočkali i otevření truhličky s pokladem ve formě pamětních hrníčků, propisek a mlsot pro děti. Stezku pro Agenturu ochrany přírody a krajiny ČR - Správu CHKO Beskydy kompletně vytvořila společnost Salamandr s.r.o. v rámci velkého projektu realizovaného Moravskoslezským krajem, zkráceně nazývaném LIFE+. Velký dík za pomoc s budováním stezky ovšem patří i dobrovolníkům z Prahy a okolí (projekt Big Think) a studentům Střední zemědělské školy z Českého Těšína, kteří vlastnoručně obnovili několik set metrů starých loveckých chodníků, po kterých stezka vede. Stezka začíná v Řece (nedaleko stejnojmenného hotelu), poslední zastavení je na rozcestí značených cest Ropičník.

> Otevírací doba

Celoročně.

> Kontakt

Kraj: Moravskoslezský kraj
Město: Řeka

> Komentáře