Mladkovský hrádek | Kam s dětmi – aktivity pro děti a jejich rodiče

E-mail:
Registrační kód:
Zapomněl(a) jste registrační kód?
Aktuální registrační kód:
Nový registrační kód:
Opakovat nový registrační kód:

Zadejte registrační email.

E-mail:

Registrací se přihlásíte se do KLUBU KAM S DĚTMI a zároveň Vám bude umožněno vkládání akcí a tipů do databáze KAM S DĚTMI.
KLUB KAM S DĚTMI Vám bude pravidelně přinášet novinky, newslettery, exkluzivní výhody, slevy a soutěže.

Jméno:
Příjmení:
E-mail:
Telefon:
Instituce:
vyplňujte, pokud za ni budete vkládat do databáze
Kraj:
Souhlasím se zpracováním osobních údajů

Budeme rádi, když vyplníte i další nepovinné údaje, které nám mohou pomoct při vylepšování portálu Kam s dětmi. Naším cílem je být pro vás nejlepším rádcem a pomocníkem, když nevíte kam s dětmi. Tyto data nebudou dle Zásad o ochraně osobních údajů nijak zneužívány či předávány třetím osobám.

Rok narození rodiče:
Jméno dítěte:
Datum narození dítěte:
Přidat dítě

Mladkovský hrádek

Foto: Petr Fabian

> Otevřeno

celý rok

> Hodnocení

0  (0x)

> Pro děti ve věku:

3-6, 6-9, 9-14

> Popis

Pozůstatky strážního hrádku na skalnatém výběžku vysoko nad údolím Jizery, nedaleko Jilemnice. V písemných pramenech se neobjevuje, tvořil zřejmě součást obranné pomezní soustavy. Ojedinělý nález keramiky naznačuje existenci kolem r. 1300. Na čelní straně lokality se nachází šíjový příkop, který na severovýchodě přechází v podélný útvar na způsob parkánu, s náznakem valu. Přístup: zřejmě možný i z údolí, šel jsem ale z Víchové nad Jizerou (přes zdejší tvrziště) cestami pod vrchem Vartiště, v oblouku polní cesty přes louku a obejít výběžek lesa zleva, přes les poté projít na lesní cestu (není na mapy.cz), která pokračuje zhruba k SZ téměř až na lokalitu; pozor: poloha zakreslená na mapy.cz je nepřesná, lokalita se nachází výrazně výš a severněji, bohužel jsem u sebe neměl funkční GPS, abych mohl uvést přesné souřadnice (odhadnuto podle leteckých map) Vstup: volný

> Otevírací doba

celoročně

> Kontakt

Kraj: Liberecký kraj
Město: Víchová nad Jizerou

> Komentáře