Naučná stezka Jihlavská pevnost | Kam s dětmi – aktivity pro děti a jejich rodiče

E-mail:
Registrační kód:
Zapomněl(a) jste registrační kód?
Aktuální registrační kód:
Nový registrační kód:
Opakovat nový registrační kód:

Zadejte registrační email.

E-mail:

Registrací se přihlásíte se do KLUBU KAM S DĚTMI a zároveň Vám bude umožněno vkládání akcí a tipů do databáze KAM S DĚTMI.
KLUB KAM S DĚTMI Vám bude pravidelně přinášet novinky, newslettery, exkluzivní výhody, slevy a soutěže.

Jméno:
Příjmení:
E-mail:
Telefon:
Instituce:
vyplňujte, pokud za ni budete vkládat do databáze
Kraj:
Souhlasím se zpracováním osobních údajů

Budeme rádi, když vyplníte i další nepovinné údaje, které nám mohou pomoct při vylepšování portálu Kam s dětmi. Naším cílem je být pro vás nejlepším rádcem a pomocníkem, když nevíte kam s dětmi. Tyto data nebudou dle Zásad o ochraně osobních údajů nijak zneužívány či předávány třetím osobám.

Rok narození rodiče:
Jméno dítěte:
Datum narození dítěte:
Přidat dítě

Naučná stezka Jihlavská pevnost

> Otevřeno

celý rok

> Hodnocení

0  (0x)

> Pro děti ve věku:

0-14

> Popis

Čeká vás dohromady devět zastavení. Brožuru si můžete vyzvednout v turistickém centru. Naučná stezka Jihlavská pevnost je naučná stezka, vedoucí v místech hradeb bývalé jihlavské pevnosti. Řada dnes již zaniklých prvků jihlavské pevnosti byla lokalizována pomocí obrazů Gustava Kruma. Stezka začíná u brány Matky Boží, od které krátce vede ulicí Matky Boží, posléze zahýbá doprava na Minoritské náměstí, obchází kostel Nanebevzetí Panny Marie a dostává se na hradební parkán. Jím kopíruje Hradební ulici, naproti City Parku přechází Znojemskou ulici a opět po parkánu kopíruje Čajkovského ulici, na konci přechází Brněnskou ulici a stále po parkánu obchází kostel sv. Jakuba Většího. Před něj se vrací po schodech od lesoparku Malý Heulos, zahýbá doprava a ulicí Hluboká vede na Masarykovo náměstí. Od vyústění u kostela sv. Ignáce z Loyoly přechází úhlopříčně horní část náměstí do ulice Komenského, kterou vede až k Horáckému divadlu. Tady se stáčí doleva, pokračuje Divadelní ulicí, na jejím konci zabočuje vpravo do Palackého ulice a posléze vlevo do parku Jana Masaryka, kde po pravé straně míjí kino Dukla. Na konci parku přechází přes Husovu ulici a Věžní ulicí a parkem Gustava Mahlera se vrací k bráně Matky Boží.

> Otevírací doba

Celoročně

> Kontakt

Kraj: Vysočina
Město: Jihlava
Telefon: +420 565 591 847
E-mail: [email protected]

> Komentáře