Vřísek – Žižkova hora, Vítkovec | Kam s dětmi – aktivity pro děti a jejich rodiče

E-mail:
Registrační kód:
Zapomněl(a) jste registrační kód?
Aktuální registrační kód:
Nový registrační kód:
Opakovat nový registrační kód:

Zadejte registrační email.

E-mail:

Registrací se přihlásíte se do KLUBU KAM S DĚTMI a zároveň Vám bude umožněno vkládání akcí a tipů do databáze KAM S DĚTMI.
KLUB KAM S DĚTMI Vám bude pravidelně přinášet novinky, newslettery, exkluzivní výhody, slevy a soutěže.

Jméno:
Příjmení:
E-mail:
Telefon:
Instituce:
vyplňujte, pokud za ni budete vkládat do databáze
Kraj:
Souhlasím se zpracováním osobních údajů

Budeme rádi, když vyplníte i další nepovinné údaje, které nám mohou pomoct při vylepšování portálu Kam s dětmi. Naším cílem je být pro vás nejlepším rádcem a pomocníkem, když nevíte kam s dětmi. Tyto data nebudou dle Zásad o ochraně osobních údajů nijak zneužívány či předávány třetím osobám.

Rok narození rodiče:
Jméno dítěte:
Datum narození dítěte:
Přidat dítě

Vřísek – Žižkova hora, Vítkovec

Foto: Petr Fabian

> Otevřeno

celý rok

> Hodnocení

0  (0x)

> Pro děti ve věku:

3-6, 6-9, 9-14

> Popis

Renesanční lovecký zámek z 16. stol. na pískovcové vyvýšenině v oboře nedaleko Holan. Podle starší literatury mu předcházel malý hrad ze 14. stol., což však archeologický průzkum nepotvrdil. Označení Vřísek je mylné, ve skutečnosti se vztahuje k hradu na okraji obce Drchlava. Nesprávné označení použil pro lokalitu F. A. Heber r. 1845 a přejali ho i pozdější autoři včetně A. Sedláčka. Podle J. Panáčka a Fr. Gabriela je správné označení tohoto zámku Vítkovec (dříve mylně používané pro Milčany), což však není zcela jisté. Zámek je dnes zpustlý, nachází se uvnitř ohrazené obory s několika památnými duby (největší s obvodem kmene přes 8 metrů) a s mufloní a vysokou zvěří. Přístup: objekt se nachází v nepřístupné oboře, částečně viditelný je od Holan (ze silnice na Sádky nebo na Dubou, stav v r. 2004) Vstup: pro veřejnost uzavřeno

> Otevírací doba

celoročně

> Kontakt

Kraj: Liberecký kraj
Město: Zahrádky-Šváby

> Komentáře