Velenice | Kam s dětmi – aktivity pro děti a jejich rodiče

E-mail:
Registrační kód:
Zapomněl(a) jste registrační kód?
Aktuální registrační kód:
Nový registrační kód:
Opakovat nový registrační kód:

Zadejte registrační email.

E-mail:

Registrací se přihlásíte se do KLUBU KAM S DĚTMI a zároveň Vám bude umožněno vkládání akcí a tipů do databáze KAM S DĚTMI.
KLUB KAM S DĚTMI Vám bude pravidelně přinášet novinky, newslettery, exkluzivní výhody, slevy a soutěže.

Jméno:
Příjmení:
E-mail:
Telefon:
Instituce:
vyplňujte, pokud za ni budete vkládat do databáze
Kraj:
Souhlasím se zpracováním osobních údajů

Budeme rádi, když vyplníte i další nepovinné údaje, které nám mohou pomoct při vylepšování portálu Kam s dětmi. Naším cílem je být pro vás nejlepším rádcem a pomocníkem, když nevíte kam s dětmi. Tyto data nebudou dle Zásad o ochraně osobních údajů nijak zneužívány či předávány třetím osobám.

Rok narození rodiče:
Jméno dítěte:
Datum narození dítěte:
Přidat dítě

Velenice

Foto: Petr Fabian

> Otevřeno

celý rok

> Hodnocení

0  (0x)

> Pro děti ve věku:

3-6, 6-9, 9-14

> Popis

Zbytky sídla nejisté historie a jména, snad nedostavěného hrádku, na klesajícím konci úzké ostrožny nad údolím Svitavského potoka u Velenic. Místní tradicí je lokalita označována jako Zámecký vrch (Schlossberg), skutečné jméno hradu není historicky doloženo. Podle lidových pověstí byl zničen až r. 1639 švédským vojskem generála Bannera, zanikl ale nepochybně mnohem dříve, už na konci 14. stol. nebo v první pol. 15. stol. Dochovaly se zbytky hranolové stavby (zřejmě věže) a úzký, do podloží vytesaný sklípek. Funkce sídla není bez archeologického průzkumu jasná; absence stop po obvodovém opevnění případného hradu a možný nedokončený šíjový příkop naznačují, že se může jednat o nedokončené opevněné sídlo. Aktualizace 2020/4: Místo bylo v nedávné době odlesněno a je z něj pěkný výhled na obec a okolní kopce. Přístup: ze středu obce cestou směrem k západu, zprava obejít hřbitov a za posledními staveními na kraji lesa doprava do svahu Vstup: volný

> Otevírací doba

celoročně

> Kontakt

Kraj: Liberecký kraj
Město: Velenice

> Komentáře