Stvolínky | Kam s dětmi – aktivity pro děti a jejich rodiče

E-mail:
Registrační kód:
Zapomněl(a) jste registrační kód?
Aktuální registrační kód:
Nový registrační kód:
Opakovat nový registrační kód:

Zadejte registrační email.

E-mail:

Registrací se přihlásíte se do KLUBU KAM S DĚTMI a zároveň Vám bude umožněno vkládání akcí a tipů do databáze KAM S DĚTMI.
KLUB KAM S DĚTMI Vám bude pravidelně přinášet novinky, newslettery, exkluzivní výhody, slevy a soutěže.

Jméno:
Příjmení:
E-mail:
Telefon:
Instituce:
vyplňujte, pokud za ni budete vkládat do databáze
Kraj:
Souhlasím se zpracováním osobních údajů

Budeme rádi, když vyplníte i další nepovinné údaje, které nám mohou pomoct při vylepšování portálu Kam s dětmi. Naším cílem je být pro vás nejlepším rádcem a pomocníkem, když nevíte kam s dětmi. Tyto data nebudou dle Zásad o ochraně osobních údajů nijak zneužívány či předávány třetím osobám.

Rok narození rodiče:
Jméno dítěte:
Datum narození dítěte:
Přidat dítě

Stvolínky

Foto: Petr Fabian

> Otevřeno

celý rok

> Hodnocení

0  (0x)

> Pro děti ve věku:

3-6, 6-9, 9-14

> Popis

Zámek vzniklý přestavbami původní tvrze v obci nedaleko České Lípy, pod hradem Ronovem. Nejstarší přímá zmínka o tvrzi pochází z r. 1505, přesnější doba založení gotické tvrze ale není známa. Kolem r. 1575 byla renesančně rozšířena, čtyřkřídlý uzavřený půdorys ale vznikl až v 17. stol. Vzezření mohutné barokní budovy, která je dodnes zčásti obklopena původním příkopem, získal zámek při přestavbě v letech 1655-63, následně sloužil jako letní sídlo litoměřických biskupů. Ve 2. pol. 20. stol. zámek využíval zemědělský podnik, v jeho prostorách se nacházela sušárna obilí, kovárna nebo byty. Zdevastovaný objekt prochází teprve v současné době (2018) potřebnou rekonstrukcí. Přístup: v obci u kostela, nedaleko prochází červená turistická cesta Vstup: zvenčí volný, jinak pro veřejnost uzavřeno (probíhá rekonstrukce, stav v r. 2018)

> Otevírací doba

celoročně

> Kontakt

Kraj: Liberecký kraj
Město: Stvolínky

> Komentáře