Malý Bezděz | Kam s dětmi – aktivity pro děti a jejich rodiče

E-mail:
Registrační kód:
Zapomněl(a) jste registrační kód?
Aktuální registrační kód:
Nový registrační kód:
Opakovat nový registrační kód:

Zadejte registrační email.

E-mail:

Registrací se přihlásíte se do KLUBU KAM S DĚTMI a zároveň Vám bude umožněno vkládání akcí a tipů do databáze KAM S DĚTMI.
KLUB KAM S DĚTMI Vám bude pravidelně přinášet novinky, newslettery, exkluzivní výhody, slevy a soutěže.

Jméno:
Příjmení:
E-mail:
Telefon:
Instituce:
vyplňujte, pokud za ni budete vkládat do databáze
Kraj:
Souhlasím se zpracováním osobních údajů

Budeme rádi, když vyplníte i další nepovinné údaje, které nám mohou pomoct při vylepšování portálu Kam s dětmi. Naším cílem je být pro vás nejlepším rádcem a pomocníkem, když nevíte kam s dětmi. Tyto data nebudou dle Zásad o ochraně osobních údajů nijak zneužívány či předávány třetím osobám.

Rok narození rodiče:
Jméno dítěte:
Datum narození dítěte:
Přidat dítě

Malý Bezděz

Foto: Petr Fabian

> Otevřeno

celý rok

> Hodnocení

0  (0x)

> Pro děti ve věku:

3-6, 6-9, 9-14

> Popis

Předsunuté opevnění související s hradem Bezděz na vrcholu nižšího Malého Bezdězu. Podle archeologických nálezů vzniklo už na přelomu 14. a 15. stol., existovalo do pokročilého 15. stol. Stavěno bylo z nasucho kladeného čediče, využilo terénní konfigurace poměrně členitého a nepravidelného vrcholu a plochy pod ním. Opevnění zde vzniklo především proto, že vrchol Malého Bezdězu bránil ve výhledu z Bezdězu důležitým směrem, nejednalo se tedy o klasickou předsunutou baštu, které byly typické pro dobu po velkém rozvoji dělostřelby v průběhu 15. stol. Většina staveb na Malém Bezdězu byla dřevěných. Z místa je ve večerním světle impozantní výhled na Bezděz. Přístup: ze severního okraje obce Bezděz pěšinou mezi domy čp. 30 a 74 k lesu a do sedla mezi Velkým a Malým Bezdězem, odsud pokračovat vyšlapanou cestou na vrchol (okolí je přírodní rezervací) Vstup: volný

> Otevírací doba

celoročně

> Kontakt

Kraj: Liberecký kraj
Město: Bezděz

> Komentáře