Kvítkov | Kam s dětmi – aktivity pro děti a jejich rodiče

E-mail:
Registrační kód:
Zapomněl(a) jste registrační kód?
Aktuální registrační kód:
Nový registrační kód:
Opakovat nový registrační kód:

Zadejte registrační email.

E-mail:

Registrací se přihlásíte se do KLUBU KAM S DĚTMI a zároveň Vám bude umožněno vkládání akcí a tipů do databáze KAM S DĚTMI.
KLUB KAM S DĚTMI Vám bude pravidelně přinášet novinky, newslettery, exkluzivní výhody, slevy a soutěže.

Jméno:
Příjmení:
E-mail:
Telefon:
Instituce:
vyplňujte, pokud za ni budete vkládat do databáze
Kraj:
Souhlasím se zpracováním osobních údajů

Budeme rádi, když vyplníte i další nepovinné údaje, které nám mohou pomoct při vylepšování portálu Kam s dětmi. Naším cílem je být pro vás nejlepším rádcem a pomocníkem, když nevíte kam s dětmi. Tyto data nebudou dle Zásad o ochraně osobních údajů nijak zneužívány či předávány třetím osobám.

Rok narození rodiče:
Jméno dítěte:
Datum narození dítěte:
Přidat dítě

Kvítkov

Foto: Petr Fabian

> Otevřeno

celý rok

> Hodnocení

0  (0x)

> Pro děti ve věku:

3-6, 6-9, 9-14

> Popis

Zříceniny skalního hradu na pískovcových blocích na okraji stejnojmenné obce na Českolipsku. Hrad stál na šesti skalních blocích, hospodářské zázemí leželo zřejmě na místě dnešní usedlosti čp. 13. Podle archeologckých nálezů je doba aktivní existence hradu datována na přelom 14. a 15. stol., mohl však být založen už na konci 13. stol. V písemných pramenech se nepřipomíná. Lokalita byla později poškozena těžbou pískovce i stavbou a provozem blízké usedlosti. Jádro hradu pravděpodobně tvořila zděná několikapodlažní budova usazená na třech skalních blocích, jejíž součástí byla i tesaná prostora s ozdobnými sloupy. Velikostí se jednalo o sídlo na pomezí hradu a tvrze. Přístup: ze středu Kvítkova asi 300 m po silnici k Z, hrad se nachází u posledního stavení po levé ruce (čp. 13), vstup do hradu je za domem; kolem prochází místní žlutá značka, o hradě však zde není zmínka Vstup: nachází se na soukromém pozemku, přístup je ale majiteli (kteří domek obývají celoročně) umožňován

> Otevírací doba

celoročně

> Kontakt

Kraj: Liberecký kraj
Město: Kvítkov

> Komentáře