Konvalinkový vrch | Kam s dětmi – aktivity pro děti a jejich rodiče

E-mail:
Registrační kód:
Zapomněl(a) jste registrační kód?
Aktuální registrační kód:
Nový registrační kód:
Opakovat nový registrační kód:

Zadejte registrační email.

E-mail:

Registrací se přihlásíte se do KLUBU KAM S DĚTMI a zároveň Vám bude umožněno vkládání akcí a tipů do databáze KAM S DĚTMI.
KLUB KAM S DĚTMI Vám bude pravidelně přinášet novinky, newslettery, exkluzivní výhody, slevy a soutěže.

Jméno:
Příjmení:
E-mail:
Telefon:
Instituce:
vyplňujte, pokud za ni budete vkládat do databáze
Kraj:
Souhlasím se zpracováním osobních údajů

Budeme rádi, když vyplníte i další nepovinné údaje, které nám mohou pomoct při vylepšování portálu Kam s dětmi. Naším cílem je být pro vás nejlepším rádcem a pomocníkem, když nevíte kam s dětmi. Tyto data nebudou dle Zásad o ochraně osobních údajů nijak zneužívány či předávány třetím osobám.

Rok narození rodiče:
Jméno dítěte:
Datum narození dítěte:
Přidat dítě

Konvalinkový vrch

Foto: Petr Fabian

> Otevřeno

celý rok

> Hodnocení

0  (0x)

> Pro děti ve věku:

3-6, 6-9, 9-14

> Popis

Terénní pozůstatky po hradu na pískovcové kupě (290 m n.m.) mezi Provodínem a Starými Splavy. V písemných pramenech se nevyskytuje, podle archeologických nálezů je život hradu datován do období 2. poloviny 13. stol. a počátku 14. stol. R. 1536 byl hrad zaniklý a mimo povědomí, zmiňován je jen jako "prósek skrze skálu" (hradní příkop). Dochovaly se stopy po úpravě skalního podloží, systém zápustí a draží pro dřevěné trámy, a ve skále vylámaný příkop. Podle novější domněnky by se mohlo jednat o předchůdce hradu Jestřebí, který byl později přenesen na své současné místo. Přístup: z Provodína (nádraží Jestřebí) po modré turistické cestě, v místě kde tato přechází železniční trať pokračovat dál ve směru podél trati zhruba 600 m k zalesněné pískovcové kupě nad tratí Vstup: volný

> Otevírací doba

celoročně

> Kontakt

Kraj: Liberecký kraj
Město: Doksy

> Komentáře