POUTNÍ KOSTEL NEJSVĚTĚJŠÍ TROJICE | Kam s dětmi – aktivity pro děti a jejich rodiče

E-mail:
Registrační kód:
Zapomněl(a) jste registrační kód?
Aktuální registrační kód:
Nový registrační kód:
Opakovat nový registrační kód:

Zadejte registrační email.

E-mail:

Registrací se přihlásíte se do KLUBU KAM S DĚTMI a zároveň Vám bude umožněno vkládání akcí a tipů do databáze KAM S DĚTMI.
KLUB KAM S DĚTMI Vám bude pravidelně přinášet novinky, newslettery, exkluzivní výhody, slevy a soutěže.

Jméno:
Příjmení:
E-mail:
Telefon:
Instituce:
vyplňujte, pokud za ni budete vkládat do databáze
Kraj:
Souhlasím se zpracováním osobních údajů

Budeme rádi, když vyplníte i další nepovinné údaje, které nám mohou pomoct při vylepšování portálu Kam s dětmi. Naším cílem je být pro vás nejlepším rádcem a pomocníkem, když nevíte kam s dětmi. Tyto data nebudou dle Zásad o ochraně osobních údajů nijak zneužívány či předávány třetím osobám.

Rok narození rodiče:
Jméno dítěte:
Datum narození dítěte:
Přidat dítě

POUTNÍ KOSTEL NEJSVĚTĚJŠÍ TROJICE

Foto: Dita Balcarová

> Otevřeno

celý rok

> Hodnocení

0  (0x)

> Pro děti ve věku:

0-14

> Popis

Asi deset kilometrů od Pelhřimova se na úpatí Křemešníku dolovalo stříbro. Podle pověsti tam vyvěral pramen, kterým voják si omyl rány, a ty se mu hned zahojily. Tím vzniklo poutní místo u pramene, který se objevuje jen kolem Vánoc a koncem července. Říká se, že pokud teče voda i na podzim přijde válka. Prýt tomu tam bylo v letech 1938 a 1939. Podle rozborů jde o vodu čistou, velmi chudou na minerály se slabou radioaktivitou a malou příměsí stříbra. Malá kaplička byla nad pramenem postavena na konci 17. století. Odtud až na vrchol vede křížová cesta, kterou zakončuje Boží hrob, což je přírodní dutina ve skále, do níž je vloženo Kristovo tělo. Nejdříve tu stála dřevěná kaple, kterou nechal postavit jeden pelhřimovský měšťan na důkaz vděku za svou záchranu po pádu do stříbrného dolu. Pak tu stála zděná kaple, která tvoří sakristii barokního kostela Nejsvětější Trojice, který je obklopený ambity a kaplemi Korunování Panny Marie a Mrtvých. V kapli Mrtvých jsou jména obětí z obou světových válek a uloženy tělesné pozůstatky poustevníka, který žil v podzemní jeskyni vedle kapličky se zázračným pramenem.

> Otevírací doba

dle webu

> Kontakt

Kraj: Vysočina
Město: Nový Rychnov
Ulice: Křemešník
Telefon: 775 765 955
E-mail: [email protected]

> Komentáře