Hrad u Kluku – Hrad u Dražejova | Kam s dětmi – aktivity pro děti a jejich rodiče

E-mail:
Registrační kód:
Zapomněl(a) jste registrační kód?
Aktuální registrační kód:
Nový registrační kód:
Opakovat nový registrační kód:

Zadejte registrační email.

E-mail:

Registrací se přihlásíte se do KLUBU KAM S DĚTMI a zároveň Vám bude umožněno vkládání akcí a tipů do databáze KAM S DĚTMI.
KLUB KAM S DĚTMI Vám bude pravidelně přinášet novinky, newslettery, exkluzivní výhody, slevy a soutěže.

Jméno:
Příjmení:
E-mail:
Telefon:
Instituce:
vyplňujte, pokud za ni budete vkládat do databáze
Kraj:
Souhlasím se zpracováním osobních údajů

Budeme rádi, když vyplníte i další nepovinné údaje, které nám mohou pomoct při vylepšování portálu Kam s dětmi. Naším cílem je být pro vás nejlepším rádcem a pomocníkem, když nevíte kam s dětmi. Tyto data nebudou dle Zásad o ochraně osobních údajů nijak zneužívány či předávány třetím osobám.

Rok narození rodiče:
Jméno dítěte:
Datum narození dítěte:
Přidat dítě

Hrad u Kluku – Hrad u Dražejova

Foto: Petr Fabian

> Otevřeno

celý rok

> Hodnocení

0  (0x)

> Pro děti ve věku:

3-6, 6-9, 9-14

> Popis

Terénní pozůstatky po malém hradu na návrší nad silnicí z Dubé do Mšena, blízko osady Kluk. Lokalita byla objevena Fr. Gabrielem a J. Panáčkem r. 1990 na základě studia místních pramenů a označení Wüstes Schloss (Pustý zámek) zaneseného v katastrální mapě z r. 1843. V písemných pramenech se hrad neobjevuje a neznáme ani jeho jméno. Podle archeologických nálezů existoval ve 2. pol. 13. stol. Dochoval se hluboký příkop upravený ze skalní rozsedliny, který odděluje hradní jádro od pokračující ostrožny, a reliéfní náznaky zdiva v prostoru jádra. Přístup: po silnici č. 259 z Dubé na Mšeno, na rozcestí před pravotočivou zatáčkou (hranice Středočeského a Libereckého kraje, nachází se zde cedule) lesní cestou doprava směrem k osadě Kluk (prochází po ní zelená turistická cesta) a poté doprava poměrně strmým svahem na ostrožnu – odbočit lze buď zhruba po 60 m od silnice (a vystoupat na lokalitu "zprava"), nebo později po dalších cca 100 m (kde je ale svah strmější, přístup "zleva" přes šíjový příkop) Vstup: volný

> Otevírací doba

celoročně

> Kontakt

Kraj: Liberecký kraj
Město: Dražejov
Ulice: Dubá

> Komentáře