Hrad u Hostíkovic – Milčany | Kam s dětmi – aktivity pro děti a jejich rodiče

E-mail:
Registrační kód:
Zapomněl(a) jste registrační kód?
Aktuální registrační kód:
Nový registrační kód:
Opakovat nový registrační kód:

Zadejte registrační email.

E-mail:

Registrací se přihlásíte se do KLUBU KAM S DĚTMI a zároveň Vám bude umožněno vkládání akcí a tipů do databáze KAM S DĚTMI.
KLUB KAM S DĚTMI Vám bude pravidelně přinášet novinky, newslettery, exkluzivní výhody, slevy a soutěže.

Jméno:
Příjmení:
E-mail:
Telefon:
Instituce:
vyplňujte, pokud za ni budete vkládat do databáze
Kraj:
Souhlasím se zpracováním osobních údajů

Budeme rádi, když vyplníte i další nepovinné údaje, které nám mohou pomoct při vylepšování portálu Kam s dětmi. Naším cílem je být pro vás nejlepším rádcem a pomocníkem, když nevíte kam s dětmi. Tyto data nebudou dle Zásad o ochraně osobních údajů nijak zneužívány či předávány třetím osobám.

Rok narození rodiče:
Jméno dítěte:
Datum narození dítěte:
Přidat dítě

Hrad u Hostíkovic – Milčany

Foto: Petr Fabian

> Otevřeno

celý rok

> Hodnocení

0  (0x)

> Pro děti ve věku:

0-14

> Popis

Zříceniny hradu na pískovcové skalce původně v blatném terénu, tvořící dnes ostrov v Milčanském rybníku, blízko Holan. K objektu se pravděpodobně váží predikáty z Milčan, doložené v letech 1366 a 1377. Podle archeologických nálezů existoval od první třetiny 14. stol. do přelomu 14. a 15. stol. Označení Milčany se používá i pro nedaleký (jen 0,6 km vzdušnou čarou) hrad Milčany (mylně Vítkovec), který byl podle některých pramenů nástupcem Hradu u Hostíkovic. Spíše se však jednalo o sídlo, ke kterému se vztahuje historické označení Jiljov, a název Milčany tedy správně náleží jen Hradu u Hostíkovic. Přístup: na ostrůvku v Milčanském rybníku, hrad včetně zbytku zdiva je vidět z břehu, na nějž se lze dostat z Hostíkovic cestou k JV, asi 400 m po překročení trati doprava k chatám, kolem nichž je možné projít až na břeh Vstup: volný, přístup na hrad suchou cestou je ale možný pouze v zimě, když je rybník zamrzlý (vzdálenost z břehu na ostrůvek je sice malá, ale je zde i za nízkého stavu vody bažina)

> Otevírací doba

celoročně

> Kontakt

Kraj: Liberecký kraj
Město: Hostíkovice

> Komentáře