Rodný dům malíře Augustina Němejce | Kam s dětmi – aktivity pro děti a jejich rodiče

E-mail:
Registrační kód:
Zapomněl(a) jste registrační kód?
Aktuální registrační kód:
Nový registrační kód:
Opakovat nový registrační kód:

Zadejte registrační email.

E-mail:

Registrací se přihlásíte se do KLUBU KAM S DĚTMI a zároveň Vám bude umožněno vkládání akcí a tipů do databáze KAM S DĚTMI.
KLUB KAM S DĚTMI Vám bude pravidelně přinášet novinky, newslettery, exkluzivní výhody, slevy a soutěže.

Jméno:
Příjmení:
E-mail:
Telefon:
Instituce:
vyplňujte, pokud za ni budete vkládat do databáze
Kraj:
Souhlasím se zpracováním osobních údajů

Budeme rádi, když vyplníte i další nepovinné údaje, které nám mohou pomoct při vylepšování portálu Kam s dětmi. Naším cílem je být pro vás nejlepším rádcem a pomocníkem, když nevíte kam s dětmi. Tyto data nebudou dle Zásad o ochraně osobních údajů nijak zneužívány či předávány třetím osobám.

Rok narození rodiče:
Jméno dítěte:
Datum narození dítěte:
Přidat dítě

Rodný dům malíře Augustina Němejce

> Otevřeno

červenec, srpen

> Hodnocení

0  (0x)

> Pro děti ve věku:

3-6, 6-9, 9-14

> Popis

Víte, že prof. Augustin Němejc namaloval oponu pro plzeňské divadlo J. K. Tyla? Její reprodukci a mnoho dalších děl, dokumentů a předmětů z jeho života můžete obdivovat v pozoruhodné galerii, jejíž atmosféru umocňuje skutečnost, že se nachází přímo v jeho rodném domě. Kde jinde načerpat tolik informací o životě významného regionálního malíře, který tak věrně zachytil život plzeňského lidu. Celoživotní dílo, které po sobě zanechal prof. Augustin Němejc (*15. 3.1861 v Nepomuku, † 16.8.1938 v Plzni) svým i příštím generacím, je prolnuto především venkovskou tématikou Plzeňska, i když rozsah jeho díla je mnohem širší a pestřejší. Význam malířských děl Augustina Němejce spočívá v dokonalé srozumitelnosti zvláště v době jeho tvůrčího života, kdy se jednalo o uvědomování národních hodnot a vlastenectví. Jeho výtvarná díla nakonec přesáhla svoji dobu a stala se trvalou a vzácnou kulturní hodnotou, o čemž se můžeme přesvědčit v jeho rodném domě. Dům z počátku 19. století, v němž se mistr narodil, schraňuje dnes mimořádnou kolekci Němejcových děl, která jsou prezentována veřejnosti formou stálé expozice.

> Otevírací doba

červenec - srpen
úterý až pátek 10.00 – 17.00
sobota - neděle 13.00 – 15.30

poslední prohlídka hodinu před uzavřením

> Kontakt

Kraj: Plzeňský kraj
Město: Nepomuk
Ulice: náměstí A. Němejce 129
Telefon: 371 592 546
E-mail: [email protected]

> Komentáře