Ves | Kam s dětmi – aktivity pro děti a jejich rodiče

E-mail:
Registrační kód:
Zapomněl(a) jste registrační kód?
Aktuální registrační kód:
Nový registrační kód:
Opakovat nový registrační kód:

Zadejte registrační email.

E-mail:

Registrací se přihlásíte se do KLUBU KAM S DĚTMI a zároveň Vám bude umožněno vkládání akcí a tipů do databáze KAM S DĚTMI.
KLUB KAM S DĚTMI Vám bude pravidelně přinášet novinky, newslettery, exkluzivní výhody, slevy a soutěže.

Jméno:
Příjmení:
E-mail:
Telefon:
Instituce:
vyplňujte, pokud za ni budete vkládat do databáze
Kraj:
Souhlasím se zpracováním osobních údajů

Budeme rádi, když vyplníte i další nepovinné údaje, které nám mohou pomoct při vylepšování portálu Kam s dětmi. Naším cílem je být pro vás nejlepším rádcem a pomocníkem, když nevíte kam s dětmi. Tyto data nebudou dle Zásad o ochraně osobních údajů nijak zneužívány či předávány třetím osobám.

Rok narození rodiče:
Jméno dítěte:
Datum narození dítěte:
Přidat dítě

Ves

> Otevřeno

celý rok

> Hodnocení

0  (0x)

> Pro děti ve věku:

0-14

> Popis

Renesanční tvrz začleněná do hospodářského dvora na okraji obce ve Frýdlantském výběžku, u samých hranic s Polskem. Ves (do r. 1945 Wiese, tedy Louka) byla od 13. stol. sídlem drobných šlechtických rodů, původní tvrzí mohla být lokalita východně od dnešního dvora, zakreslená v mapě stabilního katastru z r. 1843, kdy ji ještě z velké části obklopoval vodní příkop. Renesanční tvrz vznikla jako součást velkého dvora zřejmě před polovinou 16. stol., je začleněna do jeho jihovýchodní strany. Název Hlaváčův dvůr odkazuje na majitele z první poloviny 20. stol. ing. Vojtěcha Hlaváče, jehož potomci zpustlý dvůr po r. 1990 obnovili. Přístup: na SZ okraji obce, zhruba 300 m od státní hranice Vstup: zvenčí částečně volný, jinak příležitostně, dvůr nabízí mj. možnost ubytování

> Otevírací doba

celoročně

> Kontakt

Kraj: Liberecký kraj
Město: Černousy

> Komentáře