Podzemní chodba v městském parku | Kam s dětmi – aktivity pro děti a jejich rodiče

E-mail:
Registrační kód:
Zapomněl(a) jste registrační kód?
Aktuální registrační kód:
Nový registrační kód:
Opakovat nový registrační kód:

Zadejte registrační email.

E-mail:

Registrací se přihlásíte se do KLUBU KAM S DĚTMI a zároveň Vám bude umožněno vkládání akcí a tipů do databáze KAM S DĚTMI.
KLUB KAM S DĚTMI Vám bude pravidelně přinášet novinky, newslettery, exkluzivní výhody, slevy a soutěže.

Jméno:
Příjmení:
E-mail:
Telefon:
Instituce:
vyplňujte, pokud za ni budete vkládat do databáze
Kraj:
Souhlasím se zpracováním osobních údajů

Budeme rádi, když vyplníte i další nepovinné údaje, které nám mohou pomoct při vylepšování portálu Kam s dětmi. Naším cílem je být pro vás nejlepším rádcem a pomocníkem, když nevíte kam s dětmi. Tyto data nebudou dle Zásad o ochraně osobních údajů nijak zneužívány či předávány třetím osobám.

Rok narození rodiče:
Jméno dítěte:
Datum narození dítěte:
Přidat dítě

Podzemní chodba v městském parku

Foto: Dita Balcarová

> Otevřeno

celý rok

> Hodnocení

0  (0x)

> Pro děti ve věku:

0-14

> Popis

Vchod do podzemí se nachází vlevo od hlavního schodiště v parku. Po kovových schodech sestoupíme do podzemní chodby v hloubce 7m. Vydáme-li se jihozápadním směrem, přivede nás mírně stoupající 120m dlouhá chodba do masivu Janského kopce, která je ražena ve skále z červeného permského pískovce. Směrem k fontáně vede druhé rameno chodby. Mezi fontánou a českou lesnickou akademií pokračuje již pouze kanalizační sběrač, odvádějící přebytečnou vodu. Směrem pod horní parter je proražena 26m dlouhá odbočka, která dosud není zpřístupněna. Podle záznamu v kronice Simona Hüttla z roku 1511 v těchto místech hledali míšenští horníci zlato pomocí průzkumové štoly 12 sáhů (23m) dlouhé. Narazili však na silný pramen, který jim zabránil v dalším průzkumu a dílo bylo opuštěno. Podzemní chodba není běžně přístupná, prohlídky jsou možné pouze během Dnů evropského dědictví. Informace najdete v aktualitách nebo na www.uffo.cz

> Otevírací doba

Prohlídky jsou možné během Dnů evropského dědictví.

> Kontakt

Kraj: Královéhradecký kraj
Město: Trutnov
Ulice: Městském park

> Komentáře