Obora Pod Kunětickou horou | Kam s dětmi – aktivity pro děti a jejich rodiče

E-mail:
Registrační kód:
Zapomněl(a) jste registrační kód?
Aktuální registrační kód:
Nový registrační kód:
Opakovat nový registrační kód:

Zadejte registrační email.

E-mail:

Registrací se přihlásíte se do KLUBU KAM S DĚTMI a zároveň Vám bude umožněno vkládání akcí a tipů do databáze KAM S DĚTMI.
KLUB KAM S DĚTMI Vám bude pravidelně přinášet novinky, newslettery, exkluzivní výhody, slevy a soutěže.

Jméno:
Příjmení:
E-mail:
Telefon:
Instituce:
vyplňujte, pokud za ni budete vkládat do databáze
Kraj:
Souhlasím se zpracováním osobních údajů

Budeme rádi, když vyplníte i další nepovinné údaje, které nám mohou pomoct při vylepšování portálu Kam s dětmi. Naším cílem je být pro vás nejlepším rádcem a pomocníkem, když nevíte kam s dětmi. Tyto data nebudou dle Zásad o ochraně osobních údajů nijak zneužívány či předávány třetím osobám.

Rok narození rodiče:
Jméno dítěte:
Datum narození dítěte:
Přidat dítě

Obora Pod Kunětickou horou

Foto: Dita Balcarová

> Otevřeno

celý rok

> Hodnocení

5  (1x)

> Pro děti ve věku:

0-14

> Popis

Obora Pod Kunětickou horou leží při silnici mezi obcemi Ráby a Němčice u odbočky ke státnímu hradu Kunětická hora, přímo za restaurací Pod Kunětickou horou, přesněji řečeno za její druhou polovinou zvanou Staročeská Stodola. Parkoviště je z obou stran restaurace i pod hradem u odbočky k Perníkové chaloupce (Muzeum perníku). Ačkoli je oficiální název obora, mezi lidmi se přinejmenším stejně často používá termínu minizoo. Přídomek Pod Kunětickou horou je pak skutečně jen formální podobou, v běžné řeči je téměř vždy nahrazen familiárním označením Pod Kuňkou. Obora, či spíše minizoo zaujímá plochu asi čtyř hektarů bývalých Švehlových sadů. Od silnice až téměř k hradu se táhnou dva obrovské výběhy, které obývají jeleni, daňci, mufloni a skotský skot (dříve i zubr, divočák, afričtí pštrosi a emu). Poslední, třetí výběh je ihned za restaurací podél cesty k hradu, ten je již pro domácí zvířata - kozy, ovce, poníci a osel.

> Otevírací doba

po celý rok neomezeně

> Kontakt

Kraj: Pardubický kraj
Město: Ráby
Ulice: Ráby 34

> Komentáře