Rozhledna na Pekelném kopci | Kam s dětmi – aktivity pro děti a jejich rodiče

E-mail:
Registrační kód:
Zapomněl(a) jste registrační kód?
Aktuální registrační kód:
Nový registrační kód:
Opakovat nový registrační kód:

Zadejte registrační email.

E-mail:

Registrací se přihlásíte se do KLUBU KAM S DĚTMI a zároveň Vám bude umožněno vkládání akcí a tipů do databáze KAM S DĚTMI.
KLUB KAM S DĚTMI Vám bude pravidelně přinášet novinky, newslettery, exkluzivní výhody, slevy a soutěže.

Jméno:
Příjmení:
E-mail:
Telefon:
Instituce:
vyplňujte, pokud za ni budete vkládat do databáze
Kraj:
Souhlasím se zpracováním osobních údajů

Budeme rádi, když vyplníte i další nepovinné údaje, které nám mohou pomoct při vylepšování portálu Kam s dětmi. Naším cílem je být pro vás nejlepším rádcem a pomocníkem, když nevíte kam s dětmi. Tyto data nebudou dle Zásad o ochraně osobních údajů nijak zneužívány či předávány třetím osobám.

Rok narození rodiče:
Jméno dítěte:
Datum narození dítěte:
Přidat dítě

Rozhledna na Pekelném kopci

> Fotogalerie

> Otevřeno

celý rok

> Hodnocení

0  (0x)

> Pro děti ve věku:

0-14

> Popis

Originální šestadvacetimetrová ocelová konstrukce z roku 2014 vyztužená příčnými dřevěnými trámy. K rozhledně se nejsnáze dostaneme z vedlejší silnice Slavice – Mikulovice jižně od Třebíče. 750 metrů za Slavicemi se v levotočivé zatáčce u křížku odbočí doprava a polní cestou se téměř po rovině dojede na kraj lesa. Zde nás čeká nově uválcovaná štěrková cesta, která začíná stoupat k rozcestí Pod Pekelným vrchem. Po zelené značce se vydáme napravo do prudkého kopce a po pěti stech metrech následně sjedeme k dalšímu rozcestí. Zde odbočíme doleva a stále po dobré cestě prudce vystoupáme 600 metrů až pod rozhlednu. Poslední stovka je ale příkrá. Druhou možností je cesta od severu z obce Kracovice. Pod kapličkou na malé návsi se vydáme po zelené značce kolem rybníčku, vyšlápněme krátké, příkré stoupání a polní cestou téměř po rovině dojedeme na kraj lesa, až po kilometru přijedeme na rozcestí. Odtud pokračujeme 700 metrů po prostřední široké uválcované cestě stále prudce vzhůru, až narazíme na velké rozcestí pod rozhlednou. Sjízdné na horském kole. Suvenýry v informačních centrech v Třebíči. U rozhledny si můžete posedět v dřevěném přístřešku nebo na několika lavičkách.

> Otevírací doba

Volně přístupná

> Kontakt

Kraj: Vysočina

> Komentáře