Rozhledna Žaltman II | Kam s dětmi – aktivity pro děti a jejich rodiče

E-mail:
Registrační kód:
Zapomněl(a) jste registrační kód?
Aktuální registrační kód:
Nový registrační kód:
Opakovat nový registrační kód:

Zadejte registrační email.

E-mail:

Registrací se přihlásíte se do KLUBU KAM S DĚTMI a zároveň Vám bude umožněno vkládání akcí a tipů do databáze KAM S DĚTMI.
KLUB KAM S DĚTMI Vám bude pravidelně přinášet novinky, newslettery, exkluzivní výhody, slevy a soutěže.

Jméno:
Příjmení:
E-mail:
Telefon:
Instituce:
vyplňujte, pokud za ni budete vkládat do databáze
Kraj:
Souhlasím se zpracováním osobních údajů

Budeme rádi, když vyplníte i další nepovinné údaje, které nám mohou pomoct při vylepšování portálu Kam s dětmi. Naším cílem je být pro vás nejlepším rádcem a pomocníkem, když nevíte kam s dětmi. Tyto data nebudou dle Zásad o ochraně osobních údajů nijak zneužívány či předávány třetím osobám.

Rok narození rodiče:
Jméno dítěte:
Datum narození dítěte:
Přidat dítě

Rozhledna Žaltman II

> Otevřeno

celý rok

> Hodnocení

0  (0x)

> Pro děti ve věku:

0-14

> Popis

Třiadvacetimetrová kovová konstrukce stojí od roku 2020 na nejvyšším bodu Jestřebích hor. Jednotlivé díly po částech přenesl na vrchol vrtulník, kde pak byly následně zkompletovány. Po roce tak nahradila původní rozhlednu z roku 1967, ze které již pro přerostlé stromy nebyl žádný výhled. Kvůli špatnému technickému stavu byla v roce 2019 rozebrána a snesena, s možností dalšího využití na jiném vhodném místě po náležité renovaci poškozených dílů. Kruhový výhled z otevřeného ochozu ve výšce 22 metrů (od Sněžky, přes Studniční, Luční až po Černou horu v Krkonoších, Orlické hory, Teplicko-adršpašské skály, Broumovské stěny, Soví a Javoří hory, Králický Sněžník, Ostaš, Trosky, Zvičina, Kumburk). Odbočka k rozhledně se nachází těsně před pravoúhlou levotočivou zatáčkou na kopci nad Velkými Svatoňovicemi ve směru na Trutnov. Jedná se o žlutě značenou turistickou cestu, která veden nejprve kolem areálu jatek. Odtud až k rozcestí pod vrcholem stoupá velmi hrubá asfaltová silnice do prudkého kopce v délce necelých 5 kilometrů. Z rozcestí pak odbočuje vlevo zelená značka. Lesní pěšinou už téměř po rovině se dojede po 560 metrech až pod vrcholovou skálu, na níž stojí rozhledna. Zbylých 50 metrů ke věži je třeba překonat pěšky. Vzhledem k velmi špatné asfaltové silnici a návazné lesní cestě sjízdné pouze na horském kole. Suvenýry v Radvanicích a v infocentru v Malých Svatoňovicích.

> Otevírací doba

dle webu

> Kontakt

Kraj: Královéhradecký kraj
Město: Radvanice
Ulice: Rozhledna Žaltman II

> Komentáře