Vilemínina stezka | Kam s dětmi – aktivity pro děti a jejich rodiče

E-mail:
Registrační kód:
Zapomněl(a) jste registrační kód?
Aktuální registrační kód:
Nový registrační kód:
Opakovat nový registrační kód:

Zadejte registrační email.

E-mail:

Registrací se přihlásíte se do KLUBU KAM S DĚTMI a zároveň Vám bude umožněno vkládání akcí a tipů do databáze KAM S DĚTMI.
KLUB KAM S DĚTMI Vám bude pravidelně přinášet novinky, newslettery, exkluzivní výhody, slevy a soutěže.

Jméno:
Příjmení:
E-mail:
Telefon:
Instituce:
vyplňujte, pokud za ni budete vkládat do databáze
Kraj:
Souhlasím se zpracováním osobních údajů

Budeme rádi, když vyplníte i další nepovinné údaje, které nám mohou pomoct při vylepšování portálu Kam s dětmi. Naším cílem je být pro vás nejlepším rádcem a pomocníkem, když nevíte kam s dětmi. Tyto data nebudou dle Zásad o ochraně osobních údajů nijak zneužívány či předávány třetím osobám.

Rok narození rodiče:
Jméno dítěte:
Datum narození dítěte:
Přidat dítě

Vilemínina stezka

> Otevřeno

celý rok

> Hodnocení

0  (0x)

> Pro děti ve věku:

0-14

> Popis

TÉMA: Naučné stezky a turistické trasy Necelý 1 km dlouhá Vilemínina stezka vede ovocným sadem podél výběhu hřebčína až pod Restauraci Monaco, kde končí před posedem u pamětní desky připomínající bývalý Ferdinandův vodovod pro zámek. Na stezce je umístěno 5 informačních tabulí s úkoly pro školní mládež, na něž jsou uvedeny odpovědi po odklopení vrchní desky stolku.*1 Motivem zřízení stezky byla vzpomínka na paní kněžnu, manželku F. J. Auersperga (1856–1938), šlechetnou a inteligentní dámu. Vilemína Kinská se narodila 5. 4. 1857 ve Vídni a pocházela ze starobylé rodiny Kinských. Sňatek s knížetem F. J. Auerspergem uzavřela 10. 1. 1878 ve Vídni. Z manželství se narodilo 5 dětí, poslední byl Ferdinand, který zemřel v roce 1942 v 55 letech, čímž vymřel rod Auerspergů po meči. Ještě za života Vilemíny zemřela její nejmladší dcera Charlota *1 *2 (původně se mělo za to, že ochrnula po pádu z koně, ale to bylo studiem rodinné korespondence vyvráceno *3). Vilemína zemřela o 29 let dříve, než její manžel (nikoliv však přímo na rakovinu *3). Jejich ostatky jsou uloženy vedle sebe v kryptě sv. Marka v Markovicích u Žlebů. Stezka není oficiálně naučná a jejím hlavním cílem je odvést pěší provoz ze silnice.

> Otevírací doba

po celý rok neomezeně

> Kontakt

Kraj: Pardubický kraj
Město: Slatiňany
Ulice: Od výběhu hřebčína k restauraci Monaco

> Komentáře