Lom U Sv. Josefa | Kam s dětmi – aktivity pro děti a jejich rodiče

E-mail:
Registrační kód:
Zapomněl(a) jste registrační kód?
Aktuální registrační kód:
Nový registrační kód:
Opakovat nový registrační kód:

Zadejte registrační email.

E-mail:

Registrací se přihlásíte se do KLUBU KAM S DĚTMI a zároveň Vám bude umožněno vkládání akcí a tipů do databáze KAM S DĚTMI.
KLUB KAM S DĚTMI Vám bude pravidelně přinášet novinky, newslettery, exkluzivní výhody, slevy a soutěže.

Jméno:
Příjmení:
E-mail:
Telefon:
Instituce:
vyplňujte, pokud za ni budete vkládat do databáze
Kraj:
Souhlasím se zpracováním osobních údajů

Budeme rádi, když vyplníte i další nepovinné údaje, které nám mohou pomoct při vylepšování portálu Kam s dětmi. Naším cílem je být pro vás nejlepším rádcem a pomocníkem, když nevíte kam s dětmi. Tyto data nebudou dle Zásad o ochraně osobních údajů nijak zneužívány či předávány třetím osobám.

Rok narození rodiče:
Jméno dítěte:
Datum narození dítěte:
Přidat dítě

Lom U Sv. Josefa

Foto: Dita Balcarová

> Otevřeno

celý rok

> Hodnocení

0  (0x)

> Pro děti ve věku:

0-14

> Popis

Těžba pískovce byla v lomu už před lety ukončena, ale jeho půvabné prostředí je dějištěm četných koncertů, hudebních setkání i divadelních představení ve letních měsících. Když byla v roce 2002 obnovena tradice hořických sochařských symposií a jejich organizátory se stali ak. sochař Roman Richtermoc a arch. Martin Samohrd, místem tvůrčích setkávání našich i zahraničních sochařů se opět stal lom U Sv. Josefa. Barokní socha tohoto světce a patrona kameníků se nachází v lese nedaleko vstupu do lomu. Lom poskytuje nádhernou přírodní kulisu rodícím se uměleckým dílům. Sochařská díla, vzniklá po r. 2002 jsou každoročně nejprve prezentována na Nábřeží sochařů v Hradci Králové, odkud se po roce vrací zpět do Hořic a jsou pak trvale instalována do nově založeného Sochařského parku U Sv. Josefa. Otevírací doba, vstupné: Lom je celoročně volně přístupný, pouze v době konání kulturní akce vstup po dohodě s pořadatelem. Parkování: U Domova pro seniory nebo v ulici K Lomu zdarma. Dostupnost: Pěšky po žluté turistické značce (cyklostezce) od Domova pro seniory cca 20 minut, nebo z ulice K Lomu cca 6 minut.

> Otevírací doba

po celý rok neomezeně

> Kontakt

Kraj: Královéhradecký kraj
Město: Hořice
Ulice: Lom U Sv. Josefa

> Komentáře