Naučná stezka Rysí skála | Kam s dětmi – aktivity pro děti a jejich rodiče

E-mail:
Registrační kód:
Zapomněl(a) jste registrační kód?
Aktuální registrační kód:
Nový registrační kód:
Opakovat nový registrační kód:

Zadejte registrační email.

E-mail:

Registrací se přihlásíte se do KLUBU KAM S DĚTMI a zároveň Vám bude umožněno vkládání akcí a tipů do databáze KAM S DĚTMI.
KLUB KAM S DĚTMI Vám bude pravidelně přinášet novinky, newslettery, exkluzivní výhody, slevy a soutěže.

Jméno:
Příjmení:
E-mail:
Telefon:
Instituce:
vyplňujte, pokud za ni budete vkládat do databáze
Kraj:
Souhlasím se zpracováním osobních údajů

Budeme rádi, když vyplníte i další nepovinné údaje, které nám mohou pomoct při vylepšování portálu Kam s dětmi. Naším cílem je být pro vás nejlepším rádcem a pomocníkem, když nevíte kam s dětmi. Tyto data nebudou dle Zásad o ochraně osobních údajů nijak zneužívány či předávány třetím osobám.

Rok narození rodiče:
Jméno dítěte:
Datum narození dítěte:
Přidat dítě

Naučná stezka Rysí skála

> Fotogalerie

> Otevřeno

celý rok

> Hodnocení

0  (0x)

> Pro děti ve věku:

0-14

> Popis

Areál Kouty vybudoval ve spolupráci s Lesy ČR, CHKO Jeseníky a Ministerstvem ŽP novou naučnou stezku Rysí skála. Projekt stezky, který byl podpořen finančním grantem MŽP, se opírá o příběh zbloudilé rysice s mláďaty, jež nalezne úkryt na vrcholu Medvědí hory (1163 m. n. m.). V této oblasti je vytvořena unikátní vyhlídka s přístřešky na Rysí skále, snadno přístupná od horní stanice lanovky v Koutech. Příběh, v němž se objeví lesní skřítci, pohádkové bytosti i vládce hor Praděd, je vyprávěn komiksovou formou na tabulích u každého zastavení s doplněním informací o okolní přírodě. Naučnou stezku tvoří také dřevěné plastiky zvířat i lesních bytostí, chýše Praděda, doupě rysice a zejména interaktivní prvky prolézaček a her pro děti. Stezka volně navazuje na dřevěný skanzen Koutecký les. HLAVNÍ ZASTAVENÍ – areál Kouty náměstí: rysice se skluzavkou, tabule s příběhem, lanový skluz přes Desnou – palouk v lese na Medvědí hoře: Pradědova chýše, dřevěné plastiky Praděda, zvířat i skřítků INTERAKTIVNÍ PRVKY – vyhlídka na Rysí skále: dva přístřešky, doupě rysice s mláďaty, interaktivní prvky, naučné tabule, hry pro děti – bar u Medvěda, horní stanice lanové dráhy Kouty: plastika medvěda s mláďaty, občerstvení

> Otevírací doba

Celoročně

> Kontakt

Kraj: Olomoucký kraj
Město: Kouty nad Desnou
Ulice: Kouty nad Desnou 30
Telefon: +420 602 322 244
E-mail: [email protected]

> Komentáře