Muzeum obce Kobylí | Kam s dětmi – aktivity pro děti a jejich rodiče

E-mail:
Registrační kód:
Zapomněl(a) jste registrační kód?
Aktuální registrační kód:
Nový registrační kód:
Opakovat nový registrační kód:

Zadejte registrační email.

E-mail:

Registrací se přihlásíte se do KLUBU KAM S DĚTMI a zároveň Vám bude umožněno vkládání akcí a tipů do databáze KAM S DĚTMI.
KLUB KAM S DĚTMI Vám bude pravidelně přinášet novinky, newslettery, exkluzivní výhody, slevy a soutěže.

Jméno:
Příjmení:
E-mail:
Telefon:
Instituce:
vyplňujte, pokud za ni budete vkládat do databáze
Kraj:
Souhlasím se zpracováním osobních údajů

Budeme rádi, když vyplníte i další nepovinné údaje, které nám mohou pomoct při vylepšování portálu Kam s dětmi. Naším cílem je být pro vás nejlepším rádcem a pomocníkem, když nevíte kam s dětmi. Tyto data nebudou dle Zásad o ochraně osobních údajů nijak zneužívány či předávány třetím osobám.

Rok narození rodiče:
Jméno dítěte:
Datum narození dítěte:
Přidat dítě

Muzeum obce Kobylí

> Otevřeno

celý rok

> Hodnocení

0  (0x)

> Pro děti ve věku:

0-14

> Popis

V současné době si můžete prohlédnout expozici věnovanou historii obce, která je bohatá na zajímavé události a momenty. Dozvíte se o Kobylském jezeře, o působení velké habánské komunity v Kobylí, o obrozenecké rodině Bezděků - díky jejich působení se obec Kobylí mohla považovat koncem 19. století za jednu z nejpokrokovějších obcí na Moravě, a také o národopisné práci Augusty Šebestové, rozené Bezděkové. V další části expozice uvidíte vývoj kobylského svátečního i všedního kroje, rekonstrukci selské jizby a kuchyně s původním nábytkem a trámovým stropem a ozvučenou krojovanou scénu starodávného žádání o nevěstu. Ve výstavním depozitáři najdete množství původního zemědělského, stolařského, kovářského nářadí a mimo jiné i sbírku předmětů vážící se k zabijačce. V roce 2004 byl pro účely muzea zrekonstruován původní sklep, kde naleznete vinařskou expozici mapující historii vinařství v Kobylí a také vinotéku s víny kobylských vinařů.

> Otevírací doba

Otevřeno je červen - srpen každou neděli od 14 - 17 hodin. Ostatní dny po telefonické nebo písemné domluvě.

> Kontakt

Kraj: Jihomoravský kraj
Město: Kobylí
Ulice: Kobylí 135

> Komentáře