Větrný mlýn | Kam s dětmi – aktivity pro děti a jejich rodiče

E-mail:
Registrační kód:
Zapomněl(a) jste registrační kód?
Aktuální registrační kód:
Nový registrační kód:
Opakovat nový registrační kód:

Zadejte registrační email.

E-mail:

Registrací se přihlásíte se do KLUBU KAM S DĚTMI a zároveň Vám bude umožněno vkládání akcí a tipů do databáze KAM S DĚTMI.
KLUB KAM S DĚTMI Vám bude pravidelně přinášet novinky, newslettery, exkluzivní výhody, slevy a soutěže.

Jméno:
Příjmení:
E-mail:
Telefon:
Instituce:
vyplňujte, pokud za ni budete vkládat do databáze
Kraj:
Souhlasím se zpracováním osobních údajů

Budeme rádi, když vyplníte i další nepovinné údaje, které nám mohou pomoct při vylepšování portálu Kam s dětmi. Naším cílem je být pro vás nejlepším rádcem a pomocníkem, když nevíte kam s dětmi. Tyto data nebudou dle Zásad o ochraně osobních údajů nijak zneužívány či předávány třetím osobám.

Rok narození rodiče:
Jméno dítěte:
Datum narození dítěte:
Přidat dítě

Větrný mlýn

> Otevřeno

květen, červen, červenec, srpen, září

> Hodnocení

0  (0x)

> Pro děti ve věku:

0-14

> Popis

Jeden z mála větrných mlýnů v České republice, který má plně funkční vnitřní vybavení v bezvadném stavu. Z historických pramenů víme, že svého času stávalo v Kloboukách u Brna dokonce osm větrných mlýnů. Postupně chátraly, až zbyl v roce 1905 poslední. Byl to mlýn celodřevěný, německého typu, nazýván rovněž sloupový nebo beraní. Stál na jižním kopci nad městečkem. Měl míry 14,5 metrů na výšku a 6 metrů na šířku. Jenže v roce 1945 při osvobozování Klobouk dostal mlýn zásah a vyhořel do základů. Zůstalo po něm prázdné místo a mnoho vzpomínek místních obyvatel... Ti si místo nedokázali představit prázdné, bez mlýna... a tak díky místním pracovitým občanům byl mlýn opraven a od roku 1985 znovu otevřen! Dnes slouží jako historická památka. Pro milovníky technických památek jsou Klobouky u Brna nutnou návštěvou. Mlýn si můžete prohlédnout od května do září. Dojet jsem můžete, ale prosím opatrně cesta vede mezi zahrádkama. Ideální případ nechat auto poblíž a dojít pěšky. Vstupné: dospělí 30,- Kč děti 15,- Kč. Prohlídka trvá asi 45 minut. Kontakty na průvodce : Radek Huk, 776 257 183

> Otevírací doba

od 1. května do 30. září
sobota 14 – 17 hod.
neděle 10 – 12 hod. a 14 – 17 hodin.

> Kontakt

Kraj: Jihomoravský kraj
Město: Město Klobouky u Brna
Telefon: 776 257 183
E-mail: [email protected]

> Komentáře