Rozhledna Maják | Kam s dětmi – aktivity pro děti a jejich rodiče

E-mail:
Registrační kód:
Zapomněl(a) jste registrační kód?
Aktuální registrační kód:
Nový registrační kód:
Opakovat nový registrační kód:

Zadejte registrační email.

E-mail:

Registrací se přihlásíte se do KLUBU KAM S DĚTMI a zároveň Vám bude umožněno vkládání akcí a tipů do databáze KAM S DĚTMI.
KLUB KAM S DĚTMI Vám bude pravidelně přinášet novinky, newslettery, exkluzivní výhody, slevy a soutěže.

Jméno:
Příjmení:
E-mail:
Telefon:
Instituce:
vyplňujte, pokud za ni budete vkládat do databáze
Kraj:
Souhlasím se zpracováním osobních údajů

Budeme rádi, když vyplníte i další nepovinné údaje, které nám mohou pomoct při vylepšování portálu Kam s dětmi. Naším cílem je být pro vás nejlepším rádcem a pomocníkem, když nevíte kam s dětmi. Tyto data nebudou dle Zásad o ochraně osobních údajů nijak zneužívány či předávány třetím osobám.

Rok narození rodiče:
Jméno dítěte:
Datum narození dítěte:
Přidat dítě

Rozhledna Maják

> Otevřeno

celý rok

> Hodnocení

0  (0x)

> Pro děti ve věku:

0-14

> Popis

Osmadvacetimetrová dřevěná věž s železným točitým schodištěm z roku 2012. Nádherný kruhový výhled ze zastřešeného ochozu ve výšce 21 metrů (Pálava, Svatý Kopeček, Novomlýnské nádrže, Bílé Karpaty s Velkou Javořinou, JE Dukovany, rozhledny Minaret, Slunečná, Na Podluží, U obrázku, Kraví hora a Dalibor, za dobré viditelnosti i Alpy). První 900 metrů dlouhá přístupová cesta začíná v obci Zaječí jednu ulici nad dominantním kostelem, kde se v ohybu Dlážděné ulice vystoupá prudká hlinitokamenitá stezka mezi zahrádkami a téměř po rovině se po 300 metrech uprostřed vinic dojede k rozcestí, kde se odbočí doprava. Kolmo do svahu se pak vystoupá postupně do prudkého, příkrého a v závěru i 100 metrů strmého kopce až k dalšímu rozcestí pod oploceným vrcholem. Po zdolání branky je to k rozhledně už jen sto metrů téměř po rovině. Druhou možností je cesta z opačné strany z obce Přítluky. Zde se od konce obce pokračuje směrem na Nové Mlýny a po 200 metrech se zatočí doprava. Panelová silnici se postupně zařízne do svahu dvěma serpentinami a do příkrého, v závěru opět i strmého kopce se po 1300 metrech dojede až na vrchol. První cesta je sjízdná pouze na horském kole, druhá opatrně i na silničním, podotýkám ovšem, že výhradně s lehkými převody! Suvenýry v informačním centru vinařství Nosreti ve Vinařské ulici, kolem kterého se dostaneme k další zaječické rozhledně Dalibor.

> Otevírací doba

Dle webu - volně přístupná - celoročně

> Kontakt

Kraj: Jihomoravský kraj

> Komentáře