Johanka | Kam s dětmi – aktivity pro děti a jejich rodiče

E-mail:
Registrační kód:
Zapomněl(a) jste registrační kód?
Aktuální registrační kód:
Nový registrační kód:
Opakovat nový registrační kód:

Zadejte registrační email.

E-mail:

Registrací se přihlásíte se do KLUBU KAM S DĚTMI a zároveň Vám bude umožněno vkládání akcí a tipů do databáze KAM S DĚTMI.
KLUB KAM S DĚTMI Vám bude pravidelně přinášet novinky, newslettery, exkluzivní výhody, slevy a soutěže.

Jméno:
Příjmení:
E-mail:
Telefon:
Instituce:
vyplňujte, pokud za ni budete vkládat do databáze
Kraj:
Souhlasím se zpracováním osobních údajů

Budeme rádi, když vyplníte i další nepovinné údaje, které nám mohou pomoct při vylepšování portálu Kam s dětmi. Naším cílem je být pro vás nejlepším rádcem a pomocníkem, když nevíte kam s dětmi. Tyto data nebudou dle Zásad o ochraně osobních údajů nijak zneužívány či předávány třetím osobám.

Rok narození rodiče:
Jméno dítěte:
Datum narození dítěte:
Přidat dítě

Johanka

> Otevřeno

celý rok

> Hodnocení

0  (0x)

> Pro děti ve věku:

0-14

> Popis

Jedenáctimetrová dřevěná rozhledna z roku 2006. Půlkruhový výhled z krytého ochozu ve výšce 7 metrů (Ždánický les, Chřiby a hrad Buchlov). Odbočka k rozhledně se nachází na konci obce Hýsly, ležící východně od Kyjova na vedlejší silnici z Kelčan do Moravan. Po projetí celé obce se těsně před levotočivou zatáčkou odbočí doprava. Po polní hlinité cestě se po 300 metrech prudkého stoupání dojede až k rozhledně, která je postavena na místním vodojemu. Opatrně sjízdné i na silničním kole. Tato malebná slovácká dědina se díky svým třem slunečním hodinám dostala do České knihy rekordů. V dolní části obce jsou sluneční hodiny květinové, před obecním úřadem pak dvoje další. Větší mají podobu sluneční soustavy. Jejich součástí pak jsou i nejmenší sluneční hodiny na světě o průměru pouhých 9 mm! Občerstvení a suvenýry v místní restauraci nebo na obecním úřadu. Kvůli ztrouchnivění dřevěné konstrukce byla rozhledna v roce 2017 zbourána, ale výhledově se plánuje její obnovení.

> Otevírací doba

Celoročně - volně přístupná

> Kontakt

Kraj: Jihomoravský kraj
Město: Hýsly

> Komentáře