Rozhledna Hustopeče | Kam s dětmi – aktivity pro děti a jejich rodiče

E-mail:
Registrační kód:
Zapomněl(a) jste registrační kód?
Aktuální registrační kód:
Nový registrační kód:
Opakovat nový registrační kód:

Zadejte registrační email.

E-mail:

Registrací se přihlásíte se do KLUBU KAM S DĚTMI a zároveň Vám bude umožněno vkládání akcí a tipů do databáze KAM S DĚTMI.
KLUB KAM S DĚTMI Vám bude pravidelně přinášet novinky, newslettery, exkluzivní výhody, slevy a soutěže.

Jméno:
Příjmení:
E-mail:
Telefon:
Instituce:
vyplňujte, pokud za ni budete vkládat do databáze
Kraj:
Souhlasím se zpracováním osobních údajů

Budeme rádi, když vyplníte i další nepovinné údaje, které nám mohou pomoct při vylepšování portálu Kam s dětmi. Naším cílem je být pro vás nejlepším rádcem a pomocníkem, když nevíte kam s dětmi. Tyto data nebudou dle Zásad o ochraně osobních údajů nijak zneužívány či předávány třetím osobám.

Rok narození rodiče:
Jméno dítěte:
Datum narození dítěte:
Přidat dítě

Rozhledna Hustopeče

> Otevřeno

celý rok

> Hodnocení

0  (0x)

> Pro děti ve věku:

0-14

> Popis

Rozhledna dohlíží nad dvěma mandloňovými sady na Hustopečském starém vrchu v nadmořské výšce asi 300 m, takže z ní vidíte i blízkou Pálavu. Rozhledna je z různých druhů dřeva od dubu po modřín, vysoká 17 metrů a dovede vás k ní příjemná Mandloňová stezka. Ta vás provede dvěma mandloňovými sady a během 9 kilometrů uvidíte další krásná místa. Svačinu si vychutnejte třeba v altánu u Předního rybníka a nevynechejte 7 informačních tabulí, kde se dozvíte první poslední o lokalitě a mandloních. (Zkrácená varianta mandloňové trasy je dlouhá 5 kilometrů – nebojte se, vše je dobře značené.) Do Hustopečí se vydejte na pěší nebo cyklovýlet nejlépe v březnu a dubnu, kdy mandloňové stromy naplno kvetou a růžová záplava květů vám prostě vezme dech. Jako v Japonsku, když kvetou sakury… Výhled z rozhledny je během těchto jarních měsíců nejhezčí. V březnu se navíc konají hustopečské Slavnosti mandloní a vína. Stromy akorát začínají kvést a jako bonus ochutnáte místní mandlové speciality a samozřejmě proslulou mandlovici! Bývá tu ale dost lidí, tak pokud nemáte rádi davy, vychutnejte si mandlovici nebo jinou mandlovou dobrotu kdykoli jindy v hustopečské Mandlárně. Rozhlédněte se po jediném mandloňovém sadu v ČR. Je největší ve střední Evropě. A rozhlednou to v Hustopečích rozhodně nekončí

> Otevírací doba

Dle webu

> Kontakt

Kraj: Jihomoravský kraj
Město: Hustopeče

> Komentáře