Rozhledna Drahy | Kam s dětmi – aktivity pro děti a jejich rodiče

E-mail:
Registrační kód:
Zapomněl(a) jste registrační kód?
Aktuální registrační kód:
Nový registrační kód:
Opakovat nový registrační kód:

Zadejte registrační email.

E-mail:

Registrací se přihlásíte se do KLUBU KAM S DĚTMI a zároveň Vám bude umožněno vkládání akcí a tipů do databáze KAM S DĚTMI.
KLUB KAM S DĚTMI Vám bude pravidelně přinášet novinky, newslettery, exkluzivní výhody, slevy a soutěže.

Jméno:
Příjmení:
E-mail:
Telefon:
Instituce:
vyplňujte, pokud za ni budete vkládat do databáze
Kraj:
Souhlasím se zpracováním osobních údajů

Budeme rádi, když vyplníte i další nepovinné údaje, které nám mohou pomoct při vylepšování portálu Kam s dětmi. Naším cílem je být pro vás nejlepším rádcem a pomocníkem, když nevíte kam s dětmi. Tyto data nebudou dle Zásad o ochraně osobních údajů nijak zneužívány či předávány třetím osobám.

Rok narození rodiče:
Jméno dítěte:
Datum narození dítěte:
Přidat dítě

Rozhledna Drahy

> Otevřeno

celý rok

> Hodnocení

0  (0x)

> Pro děti ve věku:

0-14

> Popis

Devatenáctimetrová dřevěná rozhledna z roku 2009, v rozích ukotvená ocelovými lany. Společně se dvěma velmi podobnými slovenskými rozhlednami Turá lúka u Myjavy a Poĺana u Brestovce byla vystavěna v rámci programu přeshraniční spolupráce. Vzhledem k tomu, že rozhledna leží v mělkém údolí nedaleko hlavní silnice a železniční trati z Veselí nad Moravou do Myjavy, je kruhový výhled z otevřené plošiny ve výšce 18 metrů značně minimalizován (Velká nad Veličkou, blízké vrcholky Bílých Karpat a v dálce pak Chřiby). Díky své poloze je ovšem velmi snadno dostupná, protože leží pouze 100 metrů silnice. Z obce Javorník se ale musí vyšlapat příkré 400 metrové stoupání, na jehož zlomu se nachází zmiňovaná šotolinová odbočka k rozhledně. Z opačné strany se k rozhledně sjíždí od hraničního přechodu z mírného kopce. Sjízdné na silničním kole. Suvenýry na OÚ a v restauraci v obci Javorník.

> Otevírací doba

Celoročně - volně přístupná

> Kontakt

Kraj: Jihomoravský kraj
Město: Javorník

> Komentáře