Cesta železa Moravským krasem | Kam s dětmi – aktivity pro děti a jejich rodiče

E-mail:
Registrační kód:
Zapomněl(a) jste registrační kód?
Aktuální registrační kód:
Nový registrační kód:
Opakovat nový registrační kód:

Zadejte registrační email.

E-mail:

Registrací se přihlásíte se do KLUBU KAM S DĚTMI a zároveň Vám bude umožněno vkládání akcí a tipů do databáze KAM S DĚTMI.
KLUB KAM S DĚTMI Vám bude pravidelně přinášet novinky, newslettery, exkluzivní výhody, slevy a soutěže.

Jméno:
Příjmení:
E-mail:
Telefon:
Instituce:
vyplňujte, pokud za ni budete vkládat do databáze
Kraj:
Souhlasím se zpracováním osobních údajů

Budeme rádi, když vyplníte i další nepovinné údaje, které nám mohou pomoct při vylepšování portálu Kam s dětmi. Naším cílem je být pro vás nejlepším rádcem a pomocníkem, když nevíte kam s dětmi. Tyto data nebudou dle Zásad o ochraně osobních údajů nijak zneužívány či předávány třetím osobám.

Rok narození rodiče:
Jméno dítěte:
Datum narození dítěte:
Přidat dítě

Cesta železa Moravským krasem

> Otevřeno

celý rok

> Hodnocení

0  (0x)

> Pro děti ve věku:

0-14

> Popis

Cesta železa Moravským krasem je naučná stezka, která se nachází v okrese Blansko a z menší části v okrese Brno-venkov v Jihomoravském kraji. Větší část stezky prochází Moravským krasem. Naučná stezka, která vznikla v roce 2003, má 5 okruhů, celkovou délku asi 30 km a 27 zastávek. Správci stezky jsou Správa CHKO Moravský kras, Spolek pro rozvoj venkova Moravský kras a Technické muzeum v Brně. Stezka je zařazena do systému tras Evropských cest železa. Výchozími body jsou Blansko, Olomučany, Rudice, Jedovnice, Křtiny, Habrůvka, Adamov a Babice nad Svitavou. Naučná stezka se zabývá historií zpracování a těžby rud v Moravském krasu. Město Blansko se pyšní historií zpracování železné rudy a výrobou umělecké litiny, v Olomučanech a v Rudici se od středověku až do 19. století železná ruda těžila. Železářské hutě byly u Adamova a u Jedovnic, na trase se nacházejí i další zajímavé lokality, které souvisejí s touto činností.

> Otevírací doba

Celoročně

> Kontakt

Kraj: Jihomoravský kraj
Město: Výchozími body jsou Blansko, Olomučany, Rudice, Jedovnice, Křtin

> Komentáře