Naučná stezka Bitva tří císařů | Kam s dětmi – aktivity pro děti a jejich rodiče

E-mail:
Registrační kód:
Zapomněl(a) jste registrační kód?
Aktuální registrační kód:
Nový registrační kód:
Opakovat nový registrační kód:

Zadejte registrační email.

E-mail:

Registrací se přihlásíte se do KLUBU KAM S DĚTMI a zároveň Vám bude umožněno vkládání akcí a tipů do databáze KAM S DĚTMI.
KLUB KAM S DĚTMI Vám bude pravidelně přinášet novinky, newslettery, exkluzivní výhody, slevy a soutěže.

Jméno:
Příjmení:
E-mail:
Telefon:
Instituce:
vyplňujte, pokud za ni budete vkládat do databáze
Kraj:
Souhlasím se zpracováním osobních údajů

Budeme rádi, když vyplníte i další nepovinné údaje, které nám mohou pomoct při vylepšování portálu Kam s dětmi. Naším cílem je být pro vás nejlepším rádcem a pomocníkem, když nevíte kam s dětmi. Tyto data nebudou dle Zásad o ochraně osobních údajů nijak zneužívány či předávány třetím osobám.

Rok narození rodiče:
Jméno dítěte:
Datum narození dítěte:
Přidat dítě

Naučná stezka Bitva tří císařů

> Otevřeno

celý rok

> Hodnocení

0  (0x)

> Pro děti ve věku:

0-14

> Popis

Naučná stezka obsahuje 29 mapových panelů. Významnou turistickou oblastí jižní Moravy je chráněné území slavkovského bojiště, které se rozprostírá na ploše 120 km² mezi městy Brnem a Slavkovem. Zde se 2. prosince 1805 střetla francouzská Velká armáda pod vedením samotného císaře Napoleona I. A spojenecká armáda pod velením vrchního velitele ruského maršála Kutuzova. U spojené rusko-rakouské armády byli rovněž přítomni ruský car Alexander I. A rakouský císař František I. Průběh bitvy i pohyby vojsk související s touto historickou událostí byly dostatečně popsány v mnoha odborných publikacích. Naučná stezka slavkovským bojištěm byla vybudována v roce 2003 Obecně prospěšnou společností Mohyla míru-Austerlitz, sdružující obce a města tohoto území. Zavede Vás na pozorovací stanoviště, připomínající významná místa tehdejšího bojiště. Připomene Vám průběh bitvy i tváře vojevůdců. Možná Vás také přinutí k zamyšlení nad utrpením vojáků obou bojujících stran i obyvatel obcí a měst, které nesly tíhu bojových operací. Jestli se splní alespoň část tohoto záměru, pak potvrdila naučná stezka svoje opodstatnění. Je možná absolvovat na kole/ pěšky nebo moto verze: - Šlapanice - Žuráň - Mohyla míru – Hostěrádky - Rešov – Zbýšov – Křenovice – Slavkov u Brna (pěšky/ na kole) - Žuráň – Santon – Stará pošta – Slavkov u Brna – Mohyla míru (moto/ auto)

> Otevírací doba

Celoročně

> Kontakt

Kraj: Jihomoravský kraj
Město: Slavkov u Brna

> Komentáře