Oblastní muzeum v Mostě | Kam s dětmi – aktivity pro děti a jejich rodiče

E-mail:
Registrační kód:
Zapomněl(a) jste registrační kód?
Aktuální registrační kód:
Nový registrační kód:
Opakovat nový registrační kód:

Zadejte registrační email.

E-mail:

Registrací se přihlásíte se do KLUBU KAM S DĚTMI a zároveň Vám bude umožněno vkládání akcí a tipů do databáze KAM S DĚTMI.
KLUB KAM S DĚTMI Vám bude pravidelně přinášet novinky, newslettery, exkluzivní výhody, slevy a soutěže.

Jméno:
Příjmení:
E-mail:
Telefon:
Instituce:
vyplňujte, pokud za ni budete vkládat do databáze
Kraj:
Souhlasím se zpracováním osobních údajů

Budeme rádi, když vyplníte i další nepovinné údaje, které nám mohou pomoct při vylepšování portálu Kam s dětmi. Naším cílem je být pro vás nejlepším rádcem a pomocníkem, když nevíte kam s dětmi. Tyto data nebudou dle Zásad o ochraně osobních údajů nijak zneužívány či předávány třetím osobám.

Rok narození rodiče:
Jméno dítěte:
Datum narození dítěte:
Přidat dítě

Oblastní muzeum v Mostě

> Otevřeno

celý rok

> Hodnocení

0  (0x)

> Pro děti ve věku:

6-9, 9-14

> Popis

Muzeum a galerie sídlí v budově bývalého Státního reálného gymnázia. Architektonicky významná stavba byla dokončena v roce 1913. Po 2. světové válce německé gymnázium zaniklo a budova začala sloužit střední průmyslové škole. Ta využívala budovu do roku 1981. Od roku 1982 bývalá škola patří muzeu – veřejnosti byla slavnostně zpřístupněna po rozsáhlé rekonstrukci dokončené v roce 1996. Od roku 2019, kdy došlo ke sloučení Oblastního muzea v Mostě a Galerie výtvarného umění v Mostě, je součástí výstavních prostor i suterénní sál děkanského kostela Nanebevzetí Panny Marie v Mostě. Zaměření muzea je především regionální – hlavní sběrnou a badatelskou oblastí je území bývalého okresu Most s přesahy do okresů okolních. Z hlediska geomorfologického muzeum sleduje tři významné krajinné celky – Krušné Hory, západní část Českého Středohoří a Mosteckou pánev. základní: 30 Kč snížené: 15 Kč (děti, studenti, mládež a senioři) zdarma: děti do 6 let a držitelé průkazů ZTP a ZTP/P, ICOM a AMG Senior pas: 12 Kč poplatek za fotografování v prostorách muzea 20 Kč.

> Otevírací doba

dle webu

> Kontakt

Kraj: Ústecký kraj
Město: Most
Ulice: Čsl. armády 1360/35
Telefon: 476 442 111

> Komentáře