Pohádkový potok − naučná Bobrstezka | Kam s dětmi – aktivity pro děti a jejich rodiče

E-mail:
Registrační kód:
Zapomněl(a) jste registrační kód?
Aktuální registrační kód:
Nový registrační kód:
Opakovat nový registrační kód:

Zadejte registrační email.

E-mail:

Registrací se přihlásíte se do KLUBU KAM S DĚTMI a zároveň Vám bude umožněno vkládání akcí a tipů do databáze KAM S DĚTMI.
KLUB KAM S DĚTMI Vám bude pravidelně přinášet novinky, newslettery, exkluzivní výhody, slevy a soutěže.

Jméno:
Příjmení:
E-mail:
Telefon:
Instituce:
vyplňujte, pokud za ni budete vkládat do databáze
Kraj:
Souhlasím se zpracováním osobních údajů

Budeme rádi, když vyplníte i další nepovinné údaje, které nám mohou pomoct při vylepšování portálu Kam s dětmi. Naším cílem je být pro vás nejlepším rádcem a pomocníkem, když nevíte kam s dětmi. Tyto data nebudou dle Zásad o ochraně osobních údajů nijak zneužívány či předávány třetím osobám.

Rok narození rodiče:
Jméno dítěte:
Datum narození dítěte:
Přidat dítě

Pohádkový potok − naučná Bobrstezka

> Otevřeno

celý rok

> Hodnocení

0  (0x)

> Pro děti ve věku:

0-14

> Popis

Na trase stezky je nainstalováno 8 zastavení s naučnými informačními tabulemi, 1 posezení a 5 stanovišť pro aktivní odpočinek. Celková délka naučné stezky je 0,8 km. GPS Souřadnice horního konce Bobrstezky jsou 49°08’05.3″N 16°33’32.9″E, nadmořská výška je 282 m n. m. a plus kód „4HM5+WM Moravany“. GPS Souřadnice dolního konce Bobrstezky jsou 49°07’50.2″N 16°33’15.3″E, nadmořská výška je 225 m n. m. a plus kód „4HJ3+6P Želešice“. Na každé informační ceduli najdete také mapu naučné stezky s označením, které stanoviště jste právě navštívili. Témata naučných cedulí jsou věnována místní krajině a životu v lese i v řece. Tematicky je stezka laděna pohádkově, ale potěšení i poučení na ní naleznou i dospělí. Pohádková stezka začíná a/nebo končí „Dolní bránou“ v údolí říčky Bobravy. Součástí dolní brány je první (pro opačný směr poslední) „pohádkový informační panel“ se souhrnnými informacemi o naučné stezce, které navodí pohádkovou atmosféru a připraví návštěvníky na vnímání imaginárních prožitků. - Louka kam chodí tančit víly - Odpočinková lavička - Potok modrých kamenů a kamenožrout - Pavoučí sítě a lavičkostoly - Tři vlasy děda Vševěda a broučci za trnkovým keřem - Dendrofon mezi stromy a mravenečci

> Otevírací doba

Celoročně

> Kontakt

Kraj: Jihomoravský kraj
Město: Moravany

> Komentáře