Výletní okruh na koloběžkách z Ještědu do Kryštofova údolí a Liberce | Kam s dětmi – aktivity pro děti a jejich rodiče

E-mail:
Registrační kód:
Zapomněl(a) jste registrační kód?
Aktuální registrační kód:
Nový registrační kód:
Opakovat nový registrační kód:

Zadejte registrační email.

E-mail:

Registrací se přihlásíte se do KLUBU KAM S DĚTMI a zároveň Vám bude umožněno vkládání akcí a tipů do databáze KAM S DĚTMI.
KLUB KAM S DĚTMI Vám bude pravidelně přinášet novinky, newslettery, exkluzivní výhody, slevy a soutěže.

Jméno:
Příjmení:
E-mail:
Telefon:
Instituce:
vyplňujte, pokud za ni budete vkládat do databáze
Kraj:
Souhlasím se zpracováním osobních údajů

Budeme rádi, když vyplníte i další nepovinné údaje, které nám mohou pomoct při vylepšování portálu Kam s dětmi. Naším cílem je být pro vás nejlepším rádcem a pomocníkem, když nevíte kam s dětmi. Tyto data nebudou dle Zásad o ochraně osobních údajů nijak zneužívány či předávány třetím osobám.

Rok narození rodiče:
Jméno dítěte:
Datum narození dítěte:
Přidat dítě

Výletní okruh na koloběžkách z Ještědu do Kryštofova údolí a Liberce

> Otevřeno

celý rok

> Hodnocení

0  (0x)

> Pro děti ve věku:

0-14

> Popis

Celodenní výlet začíná jízdou lanovkou na Ještěd, odtud koloběžkami do Kryštofova údolí a zpět vláčkem a tramvají k autu. Čtyři druhy dopravy a děti byly nadšené :-). Zaparkujte auto a hurá na lanovku... Kde začít? Ideální je zaparkovat auto pod Ještědem, kde je spousta parkovišť. Vyrazili jsme s dětmi ke kase, kde byla poměrně velká fronta, ale naštěstí v sezoně jezdí lanovka prakticky neustále. Během 10 minut jsmě byli nahoře na Ještědu, kde je krásný výhled do kraje. Tady si hned u brány můžete půjčit koloběžky. Děti kolem 4 let už zvládnou koloběžku samy. Mladší může vézt dospělák. Je důležité zvážit, jak zvládne dítě brzdit, trasa je delší a je potřeba hodně brzdit a pak už děti trochu bolí ručky. Koloběžkou do Kryštofova údolí Koloběžkových tras z Ještědu je více, ale my zvolili tu nejdelší, do Kryštofova údolí, což je 10 km. Nemusíte se ale bát, je to skutečně neustále z kopce, jen chvíli po rovince. Po 10kilometrovém sjezdu jsme dojeli do Kryštofova údolí. To je malebné městěčko a je tu spousta krásných míst, například Muzeum řemesel, které je součástí Hospůdky u Kryštofa, kde shodou okolností odevzdáváte koloběžky :-) a také je zde krásná prvorepubliková kavárna U Ježka. Odevzdat koloběžky a hurá pro odměnu na něco dobrého U Hospůdky u Kryštofa odevzdáte koloběžky a můžete si dát v restauraci opravdu dobré a vychlazené pivčo a dětem můžete objednat něco dobrého. Není tu sice čtyřhvězdičková restaurace, ale jídla tu mají skvělá - minimálně dětmi oblíbenou svíčkovou a jídla s knedlíky tu mají světová...a smažený sýr tu najdete v lístku také :-) Cesta na vlak a sladká tečka Po jídle si určitě nechte kousek místa na něco dobrého v prvorepublikové kavárně jen pár metrů odsud, kudy stejně budete muset jít na vlak, který vás vezme zpět do Liberce. Mají tu skvělé zákusky a posilníte se na cestu na vláček, který staví 1 km od restaurace. Tady se ale připravte na výšlap - je to do prudkého kopce, takže v horku je fajn si s sebou vzít limonádu nebo zmrzlinu do ruky. Cesta trvá maximálně 15 minut hodně pomalé chůze. A teď už jen odvoz zpět k autu Vláček vás doveze do Liberce, kde také končí, takže nemůžete přejet. V Liberci stačí vyjít z nádraží a přímo naproti vám bude tramvajová zastávka, odkud tramvají číslo 3 dojedete až zpět k autu, prakticky pod Ještěd. Je to krásný celodenní výlet, kdy mají děti jak pohyb, tak chvíli na odpočinek a ještě se svezou dopravními prostředky, které tak často nepoužívají. Vřele doporučuji!

> Otevírací doba

celoročně

> Kontakt

Kraj: Liberecký kraj
Město: Liberec
Ulice: Horní Hanychov 153

> Komentáře