naučná stezka Klenov | Kam s dětmi – aktivity pro děti a jejich rodiče

E-mail:
Registrační kód:
Zapomněl(a) jste registrační kód?
Aktuální registrační kód:
Nový registrační kód:
Opakovat nový registrační kód:

Zadejte registrační email.

E-mail:

Registrací se přihlásíte se do KLUBU KAM S DĚTMI a zároveň Vám bude umožněno vkládání akcí a tipů do databáze KAM S DĚTMI.
KLUB KAM S DĚTMI Vám bude pravidelně přinášet novinky, newslettery, exkluzivní výhody, slevy a soutěže.

Jméno:
Příjmení:
E-mail:
Telefon:
Instituce:
vyplňujte, pokud za ni budete vkládat do databáze
Kraj:
Souhlasím se zpracováním osobních údajů

Budeme rádi, když vyplníte i další nepovinné údaje, které nám mohou pomoct při vylepšování portálu Kam s dětmi. Naším cílem je být pro vás nejlepším rádcem a pomocníkem, když nevíte kam s dětmi. Tyto data nebudou dle Zásad o ochraně osobních údajů nijak zneužívány či předávány třetím osobám.

Rok narození rodiče:
Jméno dítěte:
Datum narození dítěte:
Přidat dítě

naučná stezka Klenov

> Otevřeno

celý rok

> Hodnocení

0  (0x)

> Pro děti ve věku:

0-14

> Popis

Naučná stezka je dlouhá 7 km a na 10 informačních panelech představuje geologické, botanické i zoologické zajímavosti Javorníků v oblasti kolem masivu Klenov. V létě je stezka vhodná pro pěší i cyklisty na horských kolech, v zimě i pro běžkaře. Trasa stezky vychází od přehrady Bystřička a po modré turistické značce pokračuje směrem k zastavení u přírodní rezervace pod vrchem Klenov. Dále pokračuje ke skalnímu vrcholu Zámčisko, kde stávala středověká tvrz a k lesní tůni, která byla prohloubena v mokřadu pro obojživelníky. Následující zastávka je umístěna u odbočky ke Svantovítovým skalám a pokrčuje k přírodní památce Louky pod Štípou, jednomu z nejstarších chráněných území na Vsetínsku. Závěr stezky prochází pod kótou Vršky, na obcí Růžďka až na Dušnou, rozcestí k Vsackému Cábu. Seznam zastavení: Bystřička – přehrada Přírodní rezervace Klenov Sklaní hrad Klenov Lesní tůn Odbočka k svantovítovým skalám Přírodní památka Louky pod Štípou Smíšený les Rozcestí nad Růžčkou Události v Růžčce v roce 1777 Dušná: rozcestí k Vsackému Cábu

> Otevírací doba

Celoročně

> Kontakt

Kraj: Zlínský kraj
Město: Bystřička

> Komentáře