Naučná stezka Jana Karafiáta | Kam s dětmi – aktivity pro děti a jejich rodiče

E-mail:
Registrační kód:
Zapomněl(a) jste registrační kód?
Aktuální registrační kód:
Nový registrační kód:
Opakovat nový registrační kód:

Zadejte registrační email.

E-mail:

Registrací se přihlásíte se do KLUBU KAM S DĚTMI a zároveň Vám bude umožněno vkládání akcí a tipů do databáze KAM S DĚTMI.
KLUB KAM S DĚTMI Vám bude pravidelně přinášet novinky, newslettery, exkluzivní výhody, slevy a soutěže.

Jméno:
Příjmení:
E-mail:
Telefon:
Instituce:
vyplňujte, pokud za ni budete vkládat do databáze
Kraj:
Souhlasím se zpracováním osobních údajů

Budeme rádi, když vyplníte i další nepovinné údaje, které nám mohou pomoct při vylepšování portálu Kam s dětmi. Naším cílem je být pro vás nejlepším rádcem a pomocníkem, když nevíte kam s dětmi. Tyto data nebudou dle Zásad o ochraně osobních údajů nijak zneužívány či předávány třetím osobám.

Rok narození rodiče:
Jméno dítěte:
Datum narození dítěte:
Přidat dítě

Naučná stezka Jana Karafiáta

> Otevřeno

celý rok

> Hodnocení

0  (0x)

> Pro děti ve věku:

0-14

> Popis

Naučná stezka je věnována autorovi známých Broučků Janu Karafiátovi, který sloužil v letech 1875 – 1895 jako evangelický farář ve Velké Lhotě. Trasa začíná na nádraží ČD ve Valašském Meziříčí a po několika kilometrech stoupá k obci Velká Lhota s významnou památkou – dřevěným tolerančním kostelem a pak klesá k přehradní nádrži v obci Bystřička. Stezka má délku 14 km a najdete na ni celkem 16 zastavení. Na trase se seznámíte s přírodou a historií okolí Valašského Meziříčí. U každého zastavení Vás čekají záludné otázky postaviček z knihy Broučci. Naučná stezka Jana Karafiáta obsahuje tato zastavení: 1. U Nádraží 2. Kostel svaté Trojice 3. Park Botanika 4. Valašské Athény 5. Štěpánov - panoramatická mapa 6. Podhájí - luční společenstva 7. Podhájí - živočichové v lese 8. Pod Malou Lhotou 9. Pod Hájem - studánka 10. Nad obcí Veselá - les 11. Obec Velká Lhota 12. Velká Lhota - toleranční kostel 13. Velká Lhota - fara 14. Velká Lhota - sesuv 15. Bystřička přehrada - u pláže 16. Bystřička přehrada - u hráze

> Otevírací doba

Celoročně

> Kontakt

Kraj: Zlínský kraj
Město: Valašské Meziříčí
Telefon: +420 571 621 602
E-mail: [email protected]

> Komentáře