Naučná turisticko - historická trasa Chodník Masarykových | Kam s dětmi – aktivity pro děti a jejich rodiče

E-mail:
Registrační kód:
Zapomněl(a) jste registrační kód?
Aktuální registrační kód:
Nový registrační kód:
Opakovat nový registrační kód:

Zadejte registrační email.

E-mail:

Registrací se přihlásíte se do KLUBU KAM S DĚTMI a zároveň Vám bude umožněno vkládání akcí a tipů do databáze KAM S DĚTMI.
KLUB KAM S DĚTMI Vám bude pravidelně přinášet novinky, newslettery, exkluzivní výhody, slevy a soutěže.

Jméno:
Příjmení:
E-mail:
Telefon:
Instituce:
vyplňujte, pokud za ni budete vkládat do databáze
Kraj:
Souhlasím se zpracováním osobních údajů

Budeme rádi, když vyplníte i další nepovinné údaje, které nám mohou pomoct při vylepšování portálu Kam s dětmi. Naším cílem je být pro vás nejlepším rádcem a pomocníkem, když nevíte kam s dětmi. Tyto data nebudou dle Zásad o ochraně osobních údajů nijak zneužívány či předávány třetím osobám.

Rok narození rodiče:
Jméno dítěte:
Datum narození dítěte:
Přidat dítě

Naučná turisticko - historická trasa Chodník Masarykových

> Otevřeno

celý rok

> Hodnocení

0  (0x)

> Pro děti ve věku:

0-14

> Popis

V rámci malé slavnosti k 70. výročí odhalení pamětní desky v roce 1993 se obec Chvalčov spolu s bystřickým Sokolem rozhodla otevřít 1. větev naučné cesty "Chodník Masarykových" od domu č. 401 na Švajgrovku. Nyní je trasa prodloužena až k zámku v Bystřici pod Hostýnem a Chodník Masarykových doprovází nové informační tabule. Trasa Chodníku Masarykových je prozatímně označena modrými kolečky. Na chodníku je umístěno 8 informačních tabulí s popisem historie, zajímavostí, fauny a flóry. Stezka začíná u zámku v Bystřici pod Hostýnem, pokračuje do parku Zahájené, podél říčky Bystřičky a nového Masarykova háje, k Lesní tělocvičně a domu č. 401 ve Chvalčově. Tady je také od roku 1923 umístěna pamětní deska. Cesta pokračuje do kopců směrem ke Kozinci a dále se vrací do obce k Jaroslavově studánce a končí nad Švajgrovkou. Trasa je dlouhá 9 km. Začíná ve výšce 340m nad mořem, končí ve výšce 510m nad mořem. Převýšení činí 176 m.

> Otevírací doba

Celoročně

> Kontakt

Kraj: Zlínský kraj
Město: Chvalčov a Bystřice pod Hostýnem

> Komentáře