Naučná stezka Lukov | Kam s dětmi – aktivity pro děti a jejich rodiče

E-mail:
Registrační kód:
Zapomněl(a) jste registrační kód?
Aktuální registrační kód:
Nový registrační kód:
Opakovat nový registrační kód:

Zadejte registrační email.

E-mail:

Registrací se přihlásíte se do KLUBU KAM S DĚTMI a zároveň Vám bude umožněno vkládání akcí a tipů do databáze KAM S DĚTMI.
KLUB KAM S DĚTMI Vám bude pravidelně přinášet novinky, newslettery, exkluzivní výhody, slevy a soutěže.

Jméno:
Příjmení:
E-mail:
Telefon:
Instituce:
vyplňujte, pokud za ni budete vkládat do databáze
Kraj:
Souhlasím se zpracováním osobních údajů

Budeme rádi, když vyplníte i další nepovinné údaje, které nám mohou pomoct při vylepšování portálu Kam s dětmi. Naším cílem je být pro vás nejlepším rádcem a pomocníkem, když nevíte kam s dětmi. Tyto data nebudou dle Zásad o ochraně osobních údajů nijak zneužívány či předávány třetím osobám.

Rok narození rodiče:
Jméno dítěte:
Datum narození dítěte:
Přidat dítě

Naučná stezka Lukov

> Otevřeno

celý rok

> Hodnocení

0  (0x)

> Pro děti ve věku:

0-14

> Popis

Naučná stezka představuje v 8 zastaveních přírodní zajímavosti v okolí obce Lukov. Je vhodná pro pěší, délka trasy je 7,5 km (základní okruh) nebo 9,5 km (s odbočkami Bzová, Ondřejovsko, Králky – hrad Lukov). Na začátek trasy naučné stezky se dostanete od autobusové zastávky Lukov, Domov důchodců po žluté turistické značce směrem k hájovně Růžová, která leží asi 500 m severně od obce Lukov v nivě Lukovského potoka. Pojedete-li od Fryštáku, po silnici II/489, na křižovatce odbočte doleva na ulici Hradskou, po 100 m opět doleva na ulici K Bezedníku, která vás dovede až k hájence. Asi 10 m za hájenkou odbočte doleva na lesní komunikaci, kde najdete první panel. Odtud pokračujete k dalšímu zastavení u rybníka Bezedník. Trasa dále vede ke starému dubu u lesní školky (Rovněnka), kolem umělých hnízdišť k přírodní památce Vela (zbytek bučiny) a ke studánce Rybárka. Delší okruh s odbočkami dále zahrnuje přírodní památky Ondřejovsko (skalnaté svahy s porostem buku, klenu a jilmu), Bzová (bukový prales klenem a jedlí) a Králky (skalní útvar), dále pokračuje ke hradu Lukov, kde lze absolvovat navazující samostatnou naučnou stezku hradem Lukovem. Tuto většinou lesní trasu je nejlépe absolvovat od jara do podzimu, na březích rybníka Bezedníku můžete zjara vidět např. blatouchy, devětsily, na Vele od dubna do června kyčelnice, na Ondřejovsku od června do srpna lilii zlatohlávek a na Bzové časně zjara růžově kvetoucí lýkovce.

> Otevírací doba

Celoročně

> Kontakt

Kraj: Zlínský kraj
Město: Lukov

> Komentáře