Naučná stezka Bojkovická (Bojkovice) | Kam s dětmi – aktivity pro děti a jejich rodiče

E-mail:
Registrační kód:
Zapomněl(a) jste registrační kód?
Aktuální registrační kód:
Nový registrační kód:
Opakovat nový registrační kód:

Zadejte registrační email.

E-mail:

Registrací se přihlásíte se do KLUBU KAM S DĚTMI a zároveň Vám bude umožněno vkládání akcí a tipů do databáze KAM S DĚTMI.
KLUB KAM S DĚTMI Vám bude pravidelně přinášet novinky, newslettery, exkluzivní výhody, slevy a soutěže.

Jméno:
Příjmení:
E-mail:
Telefon:
Instituce:
vyplňujte, pokud za ni budete vkládat do databáze
Kraj:
Souhlasím se zpracováním osobních údajů

Budeme rádi, když vyplníte i další nepovinné údaje, které nám mohou pomoct při vylepšování portálu Kam s dětmi. Naším cílem je být pro vás nejlepším rádcem a pomocníkem, když nevíte kam s dětmi. Tyto data nebudou dle Zásad o ochraně osobních údajů nijak zneužívány či předávány třetím osobám.

Rok narození rodiče:
Jméno dítěte:
Datum narození dítěte:
Přidat dítě

Naučná stezka Bojkovická (Bojkovice)

> Otevřeno

celý rok

> Hodnocení

0  (0x)

> Pro děti ve věku:

0-14

> Popis

Velký okruh je dlouhý 24 km, malý okruh jen 16 km. Celkem 10 panelů. Bojkovická stezka je vedena jako okružní a má dvě varianty. Vede od nádraží ČD Bojkovice přes obce Pitín, Hostětín, Šanov až na hraniční kótu "Na koncích" (652 m n. m.). Zde, u pramenů řeky Olšavy, se můžete rozhodnout pro kratší nebo delší okruh. Malý okruh míří přes Pitín zpět do Bojkovic. Trasa velkého okruhu vede dále po hřebeni na vrchy Ochoz a Lokov (738 m n. m.) a dále přes obec Krhov do Bojkovic. Na vrchu Ochoz můžete využít napojení na Kopaničářskou naučnou stezku. Navštívit stezku je vhodné v průběhu celého roku – využijete četné výhledy do krajiny. V jarním období můžete pozorovat na mnoha místech, hlavně v přírodní památce Žleb u Hostětína, kvetoucí vstavačovité rostliny. Obsah jednotlivých stanovišť: Vítejte v Bílých Karpatech - základní údaje, popis stezky Město Bojkovice - historie a současnost Obec Pitín - o obci, tradiční ovocné odrůdy Obec Hostětín - o obci, PP Žleb Historie osídlení - historie, lesy Bílých Karpat Obec Šanov - o obci, památné stromy Bučiny - charakteristika, geologie území U pramenů Olšavy - prameny Olšavy, prameniště Voda a vodní společenstva - charakteristika, ÚSES Obec Krhov - o obci, zemědělství

> Otevírací doba

Celoročně

> Kontakt

Kraj: Zlínský kraj
Město: Bojkovice

> Komentáře