Rozhledna Podvrší | Kam s dětmi – aktivity pro děti a jejich rodiče

E-mail:
Registrační kód:
Zapomněl(a) jste registrační kód?
Aktuální registrační kód:
Nový registrační kód:
Opakovat nový registrační kód:

Zadejte registrační email.

E-mail:

Registrací se přihlásíte se do KLUBU KAM S DĚTMI a zároveň Vám bude umožněno vkládání akcí a tipů do databáze KAM S DĚTMI.
KLUB KAM S DĚTMI Vám bude pravidelně přinášet novinky, newslettery, exkluzivní výhody, slevy a soutěže.

Jméno:
Příjmení:
E-mail:
Telefon:
Instituce:
vyplňujte, pokud za ni budete vkládat do databáze
Kraj:
Souhlasím se zpracováním osobních údajů

Budeme rádi, když vyplníte i další nepovinné údaje, které nám mohou pomoct při vylepšování portálu Kam s dětmi. Naším cílem je být pro vás nejlepším rádcem a pomocníkem, když nevíte kam s dětmi. Tyto data nebudou dle Zásad o ochraně osobních údajů nijak zneužívány či předávány třetím osobám.

Rok narození rodiče:
Jméno dítěte:
Datum narození dítěte:
Přidat dítě

Rozhledna Podvrší

> Otevřeno

květen, červen, červenec, srpen, září, říjen

> Hodnocení

0  (0x)

> Pro děti ve věku:

0-14

> Popis

Na kopci Podvrší (590 m n. m.) nad obcí Veselice, stojí železobetonová, telekomunikační věž od firmy Eurotel Praha. Ke středovému stožáru, této stejnojmenné rozhledny, vede 24 schodů. Kolem něj se vine dalších 144 železných schodů (s několika odpočívadly), které točí po směru hodinových ručiček. Po jejich zdolání se můžete kochat výhledem na krajinu z výšky 32 metrů. Celková hmotnost konstrukce schodiště a vyhlídkového ochozu je 21 550 kg :) Z rozhledny Podvrší je půvabný, kruhový výhled na celé CHKO Moravský kras od Helišovy skály po Hády, dále uvidíte na Dukovany, Českomoravskou vrchovinu, na nejvyšší vrchol Drahanské vrchoviny-Skalky, na Praděd, Hostýn, Chřiby a Pálavu. Z Podvrší uvidíte i na další tři rozhledny v okolí, Babí lom u Lelekovic, Milenku u Rudky a Babylon Kozárov. Na Podvrší vás zavede modrá turistická značka, která vede od zastávky vlaků ze stanice Blansko - město, přes Obůrku, dále směr Veselice (půjdete asi 1 km). Přímo z území Moravského krasu lze k rozhledně přijít i po zelené turistické značce od Macochy přes Nové Dvory k Obůrce, a dále po modré značce směrem Veselice. Zájemci, kteří využijí autobusové spojení se do Veselice dostanou z autobusového nádraží v Blansku spoji č. 233 IDS JMK, směr Benešov.

> Otevírací doba

Dle webu

> Kontakt

Kraj: Jihomoravský kraj
Město: Vavřinec

> Komentáře