Zřícenina hradu Křídlo | Kam s dětmi – aktivity pro děti a jejich rodiče

E-mail:
Registrační kód:
Zapomněl(a) jste registrační kód?
Aktuální registrační kód:
Nový registrační kód:
Opakovat nový registrační kód:

Zadejte registrační email.

E-mail:

Registrací se přihlásíte se do KLUBU KAM S DĚTMI a zároveň Vám bude umožněno vkládání akcí a tipů do databáze KAM S DĚTMI.
KLUB KAM S DĚTMI Vám bude pravidelně přinášet novinky, newslettery, exkluzivní výhody, slevy a soutěže.

Jméno:
Příjmení:
E-mail:
Telefon:
Instituce:
vyplňujte, pokud za ni budete vkládat do databáze
Kraj:
Souhlasím se zpracováním osobních údajů

Budeme rádi, když vyplníte i další nepovinné údaje, které nám mohou pomoct při vylepšování portálu Kam s dětmi. Naším cílem je být pro vás nejlepším rádcem a pomocníkem, když nevíte kam s dětmi. Tyto data nebudou dle Zásad o ochraně osobních údajů nijak zneužívány či předávány třetím osobám.

Rok narození rodiče:
Jméno dítěte:
Datum narození dítěte:
Přidat dítě

Zřícenina hradu Křídlo

> Otevřeno

celý rok

> Hodnocení

0  (0x)

> Pro děti ve věku:

0-14

> Popis

Hrad Křídlo stával nad vsí Chomýží, svůj název odvozoval od vysunutého křídla protáhlé hory Barvínku, která střežila vstup do údolí Rusavy. I když první zprávu o hradě máme až z roku 1365, byl podle stavebních dispozic vybudován asi počátkem 14. století. V roce 1365 byl majitelem Vlk z Dobrotic a po jeho smrti byl prodán Ctiboru z Cimburka. Jeho rod držel hrad až do roku 1437. Koncem 70. let 15. století rozbořila hrad vojska uherského krále Matyáše, nebyl již obnoven. Zřícenina hradu založeného v polovině 14. století, v němž byla středověká penězokazecká dílna, se nachází u obce Brusné. Na původním místě se nachází pozůstatky hradby a hradních věží. Přístupný je po modře/žlutě značené trase z Chomýže, Brusného a Rusavy.

> Otevírací doba

Celoročně

> Kontakt

Kraj: Zlínský kraj
Město: Brusné

> Komentáře