Zámek Bystřice pod Hostýnem | Kam s dětmi – aktivity pro děti a jejich rodiče

E-mail:
Registrační kód:
Zapomněl(a) jste registrační kód?
Aktuální registrační kód:
Nový registrační kód:
Opakovat nový registrační kód:

Zadejte registrační email.

E-mail:

Registrací se přihlásíte se do KLUBU KAM S DĚTMI a zároveň Vám bude umožněno vkládání akcí a tipů do databáze KAM S DĚTMI.
KLUB KAM S DĚTMI Vám bude pravidelně přinášet novinky, newslettery, exkluzivní výhody, slevy a soutěže.

Jméno:
Příjmení:
E-mail:
Telefon:
Instituce:
vyplňujte, pokud za ni budete vkládat do databáze
Kraj:
Souhlasím se zpracováním osobních údajů

Budeme rádi, když vyplníte i další nepovinné údaje, které nám mohou pomoct při vylepšování portálu Kam s dětmi. Naším cílem je být pro vás nejlepším rádcem a pomocníkem, když nevíte kam s dětmi. Tyto data nebudou dle Zásad o ochraně osobních údajů nijak zneužívány či předávány třetím osobám.

Rok narození rodiče:
Jméno dítěte:
Datum narození dítěte:
Přidat dítě

Zámek Bystřice pod Hostýnem

> Otevřeno

celý rok

> Hodnocení

0  (0x)

> Pro děti ve věku:

0-14

> Popis

Podle dochovaných písemností byl bystřický zámek postaven v první polovině 15. století pány z Tvorkova. Je ojedinělou ukázkou postupné modernizace panských sídel. Zatímco jiní svá sídla přestavovali a modernizovali, v Bystřici byly staré budovy ponechány a k nim se postupně přistavovaly nové, které lépe odpovídaly požadavkům na pohodlnější bydlení. Zámek zdobí malby Jana Svitáka z roku 1805 a Hanuše Schwaigera z konce 19. století. Zároveň je nejvýznamnější památkou ve městě je zámek z první poloviny 15. století, který představuje ojedinělou ukázku postupné modernizace panských sídel. V předzámčí je umístěna část městského úřadu. V zámku se také nachází expozice Městského muzea, v předzámčí v bývalé kapli Expozice napoleonských vojáků, v přízemních prostorách hlavní budovy expozice Keramiky 18. a 19. století, ve východním křídle prvního poschodí expozice Historický ohýbaný nábytek. V prvním poschodí se konají výstavy, koncerty klasické hudby a svatební obřady. Zámecký park vlastní Armáda ČR, je zde umístěno Centrum zdravotnického materiálu. Pro veřejnost je park nepřístupný.

> Otevírací doba

Dle webu

> Kontakt

Kraj: Zlínský kraj
Město: Bystřice pod Hostýnem
Ulice: Pod Platany 1
Telefon: +420 573 501 966

> Komentáře