Samostatný pěchotní srub T-S 19 Turov | Kam s dětmi – aktivity pro děti a jejich rodiče

E-mail:
Registrační kód:
Zapomněl(a) jste registrační kód?
Aktuální registrační kód:
Nový registrační kód:
Opakovat nový registrační kód:

Zadejte registrační email.

E-mail:

Registrací se přihlásíte se do KLUBU KAM S DĚTMI a zároveň Vám bude umožněno vkládání akcí a tipů do databáze KAM S DĚTMI.
KLUB KAM S DĚTMI Vám bude pravidelně přinášet novinky, newslettery, exkluzivní výhody, slevy a soutěže.

Jméno:
Příjmení:
E-mail:
Telefon:
Instituce:
vyplňujte, pokud za ni budete vkládat do databáze
Kraj:
Souhlasím se zpracováním osobních údajů

Budeme rádi, když vyplníte i další nepovinné údaje, které nám mohou pomoct při vylepšování portálu Kam s dětmi. Naším cílem je být pro vás nejlepším rádcem a pomocníkem, když nevíte kam s dětmi. Tyto data nebudou dle Zásad o ochraně osobních údajů nijak zneužívány či předávány třetím osobám.

Rok narození rodiče:
Jméno dítěte:
Datum narození dítěte:
Přidat dítě

Samostatný pěchotní srub T-S 19 Turov

> Otevřeno

celý rok

> Hodnocení

0  (0x)

> Pro děti ve věku:

3-6, 6-9, 9-14

> Popis

V roce 1935 začal náš stát s výstavbou stálého opevnění, jako hrází proti agresi nacistického Německa. Rozhodnutí stavět pevnosti padlo v roce 1934 a svou roli v něm hrála snaha o zajištění obrany hranic do příchodu zmobilizované armády, o vyrovnání početní převahy nepřítele a zajisté také spojenecké svazky- především Francie měla s výstavbou opevnění velké zkušenosti. Při projektování opevnění se vycházelo z představ armádního velení, zkušeností spojenecké Francie a vlastních možností. Představy byly založeny na vyhodnoceních bojů 1. sv. války- ta byla válkou poziční, kdy je velký důraz kladen na polní opevnění, spojující několik objektů, ukrývajících těžký kulomet, schopný zastavit útok nekrytých jednotek protivníka. Objekt československého pohraničního opevnění z let 1935- 1938. Součást linie našeho předválečného opevnění na Náchodsku a Trutnovsku. Nachází se na severním svahu Jestřebích hor- les Maternice. Vlevo od silnice Stárkov- Červený Kostelec, v místech prudké pravotočivé zatáčky. Spolu s levostranným sousedem T-S 20 Na Pláni, měl za úkol přehradit nepříteli průchod přes Jestřebí hory- Pevnostní uzávěr Chlívce. Od roku 2009 je stavba zpřístupňována veřejnosti. Na každém kroku je možné shlédnout množství unikátních pokusů, kterými Wehrmacht (německá armáda) zjišťoval odolnost objektu a účinnost svých zbraní. Pracujeme na vzniku muzea věnovaného tématice československého opevnění a 2. sv. války s vazbou na Broumovsko. Uvnitř můžete vidět postup rekonstrukce, různé stavební detaily- třeba pozůstatky vedení elektroinstalace, sbírku historických fotografií objektu, řezový model a plastickou mapu okolí srubu. V blízkém okolí pak mnoho dalších pozůstatků stavby, do které naši dědové a pradědové vkládali nemalou důvěru, na kterou můžeme být právem hrdi a která si zaslouží naši úctu a péči. To vše zasazené v nádherné krajině Broumovské vrchoviny.

> Otevírací doba

dle webu

> Kontakt

Kraj: Královéhradecký kraj
Město: Hronov
Ulice: Samostatný pěchotní srub T-S 19 Turov
Telefon: 606 236 799
E-mail: [email protected]

> Komentáře