zřícenina hradu Krásný buk | Kam s dětmi – aktivity pro děti a jejich rodiče

E-mail:
Registrační kód:
Zapomněl(a) jste registrační kód?
Aktuální registrační kód:
Nový registrační kód:
Opakovat nový registrační kód:

Zadejte registrační email.

E-mail:

Registrací se přihlásíte se do KLUBU KAM S DĚTMI a zároveň Vám bude umožněno vkládání akcí a tipů do databáze KAM S DĚTMI.
KLUB KAM S DĚTMI Vám bude pravidelně přinášet novinky, newslettery, exkluzivní výhody, slevy a soutěže.

Jméno:
Příjmení:
E-mail:
Telefon:
Instituce:
vyplňujte, pokud za ni budete vkládat do databáze
Kraj:
Souhlasím se zpracováním osobních údajů

Budeme rádi, když vyplníte i další nepovinné údaje, které nám mohou pomoct při vylepšování portálu Kam s dětmi. Naším cílem je být pro vás nejlepším rádcem a pomocníkem, když nevíte kam s dětmi. Tyto data nebudou dle Zásad o ochraně osobních údajů nijak zneužívány či předávány třetím osobám.

Rok narození rodiče:
Jméno dítěte:
Datum narození dítěte:
Přidat dítě

zřícenina hradu Krásný buk

> Otevřeno

celý rok

> Hodnocení

0  (0x)

> Pro děti ve věku:

0-14

> Popis

Hrad býval správním centrem části Rumburska na pomezí Žitavska. Jsou zde patrné zbytky hradu, které jsou prorostlé lesem. Historie o vzniku hradu dodnes zarytě mlčí. Dodnes nevíme s přesností, kdy byl hrad založen. Pravděpodobně vznikl ve druhé polovině 13. století. Jeho zakladatelem byl patrně rod Markvarticů. Později získává hrad a přilehlé okolí i Žitavsko Jindřich z Lipé a na počátku 14. století si zde vytvořil téměř samostatný stát. Byl to jeden z nejmocnějších šlechticů v zemi. Nejstarší písemná zmínka o hradu pochází z roku 1319, kdy Jindřich z Lipé mění severočeské statky s Janem Lucemburským za majetek na Moravě, kam odcházel za svou milenkou vdovou Eliškou Rejčkou. Později byl hrad v majetku Vartemberků a nakonec byl dobyt Lužičany. Byl zničen 15. října 1339. Od té doby hrad pustnul a stala se z něj zřícenina. Hrad stál na žulovém vršku a byl chráněn čtyřmi valy s příkopy. Na okraji lesa je dodnes patrný zbytek příkopu, zbytky zdí a 2 metry silné kamenné základy válcové věže, za kterou stával původní dřevěný palác. V roce 1850 probíhal na hradu archeologický výzkum, který přinesl nálezy keramických střepů, hroty šípů a husitský palcát. Na poli blízko Krásného Buku byla nalezena římská mince císaře Hadriána. Od roku 1994 je areál národní kulturní památkou. Hrad najdete 2 kilometry západně od Krásné Lípy a počítejte se stoupání. K hradu se vydejte po červené turistické značce. občerstvit se můžete v Kyjově a v Krásné Lípě

> Otevírací doba

celoročně

> Kontakt

Kraj: Ústecký kraj
Město: Krásná Lípa
Ulice: Krásná Lípa

> Komentáře