Rozhledna Vlčí hora | Kam s dětmi – aktivity pro děti a jejich rodiče

E-mail:
Registrační kód:
Zapomněl(a) jste registrační kód?
Aktuální registrační kód:
Nový registrační kód:
Opakovat nový registrační kód:

Zadejte registrační email.

E-mail:

Registrací se přihlásíte se do KLUBU KAM S DĚTMI a zároveň Vám bude umožněno vkládání akcí a tipů do databáze KAM S DĚTMI.
KLUB KAM S DĚTMI Vám bude pravidelně přinášet novinky, newslettery, exkluzivní výhody, slevy a soutěže.

Jméno:
Příjmení:
E-mail:
Telefon:
Instituce:
vyplňujte, pokud za ni budete vkládat do databáze
Kraj:
Souhlasím se zpracováním osobních údajů

Budeme rádi, když vyplníte i další nepovinné údaje, které nám mohou pomoct při vylepšování portálu Kam s dětmi. Naším cílem je být pro vás nejlepším rádcem a pomocníkem, když nevíte kam s dětmi. Tyto data nebudou dle Zásad o ochraně osobních údajů nijak zneužívány či předávány třetím osobám.

Rok narození rodiče:
Jméno dítěte:
Datum narození dítěte:
Přidat dítě

Rozhledna Vlčí hora

> Otevřeno

celý rok

> Hodnocení

0  (0x)

> Pro děti ve věku:

0-14

> Popis

Rozhledna Vlčí hora leží asi 1 kilometr od obce Vlčí hora a 4 kilometry severozápadně od Krásné Lípy v nadmořské výšce 581 metrů. Na rozhlednu vede 64 schodů a je nejstarší rozhlednou Šluknovska. Vystavena byla v roce 1887. V roce 1909 prošla rozhledna opravou a vyhlídková plocha s cimbuřím byla zastřešena a díky tomu se zvedla výška rozhledny na dnešních 16 m. Při rozhledně stávala turistická chata. Vrch nabízí ještě jednu zajímavost. Na hoře jsou totiž skaliska čediče, který obsahuje značné množství magnetovce, vychylující střelku kompasu až o 40 stupňů od správného směru, vrchol je vulkanického původu z období třetihor. V okolí chráněná květena. Z rozhledny za dobré viditelnosti dohlédnete až na část Jizerských hor a Krkonoš. K rozhledně se dostanete po červené značce z Krásné Lípy a po žluté značce z Rumburku. Pod rozhlednou najdete studánku Veronika s pitnou vodou. Vstupné: dospělí 15 Kč, děti 8 Kč.

> Otevírací doba

Dle webu

> Kontakt

Kraj: Ústecký kraj
Město: Krásná Lípa
Ulice: Krásná Lípa
Telefon: 412 334 911
E-mail: [email protected]

> Komentáře