Kyjovský hrad | Kam s dětmi – aktivity pro děti a jejich rodiče

E-mail:
Registrační kód:
Zapomněl(a) jste registrační kód?
Aktuální registrační kód:
Nový registrační kód:
Opakovat nový registrační kód:

Zadejte registrační email.

E-mail:

Registrací se přihlásíte se do KLUBU KAM S DĚTMI a zároveň Vám bude umožněno vkládání akcí a tipů do databáze KAM S DĚTMI.
KLUB KAM S DĚTMI Vám bude pravidelně přinášet novinky, newslettery, exkluzivní výhody, slevy a soutěže.

Jméno:
Příjmení:
E-mail:
Telefon:
Instituce:
vyplňujte, pokud za ni budete vkládat do databáze
Kraj:
Souhlasím se zpracováním osobních údajů

Budeme rádi, když vyplníte i další nepovinné údaje, které nám mohou pomoct při vylepšování portálu Kam s dětmi. Naším cílem je být pro vás nejlepším rádcem a pomocníkem, když nevíte kam s dětmi. Tyto data nebudou dle Zásad o ochraně osobních údajů nijak zneužívány či předávány třetím osobám.

Rok narození rodiče:
Jméno dítěte:
Datum narození dítěte:
Přidat dítě

Kyjovský hrad

> Otevřeno

celý rok

> Hodnocení

0  (0x)

> Pro děti ve věku:

0-14

> Popis

Najdete ho nedaleko přehrady (možnost koupání) v obci Kyjov a 3 kilometry západně od Krásné Lípy. Jsou zde stopy po skalním hradu s okolním Hradištěm na pískovcovém skalním ostrohu spadajícím až 40 metrů kolmými stěnami do kaňonu řeky Křinice. Ve starých cestovních příručkách je toto místo, porostlé lesem, uváděno jako hrad. Poslední archeologické výzkumy místa naznačují zcela jinou funkci. Patrně to bylo sídlo spojené s těžbou železa. Od dalších hrádků se liší svou mohutnou rozlohou. Areál o ploše 150x150 metrů je rozdělen příkopem na vlastní hrad a přehradí. Přístup k hrádku je volný. Ke Kyjovskému hrádku se dostanete po žluté značce z Krásné Lípy. V blízkosti je další atraktivní lokalita Českého Švýcarska romantické Kyjovské údolí, známé pro své neopakovatelné procházky hlubokými lesy. Cesta je vhodná pro procházky s dětskými kočárky. Nedaleko se také nachází Kyjovská přehrada, vhodná v letních měsících ke koupání, je zde také stánek s občerstvením.

> Otevírací doba

celoročně

> Kontakt

Kraj: Ústecký kraj
Město: Kyjov
Ulice: Kyjov

> Komentáře