cyklostezka Paradýz | Kam s dětmi – aktivity pro děti a jejich rodiče

E-mail:
Registrační kód:
Zapomněl(a) jste registrační kód?
Aktuální registrační kód:
Nový registrační kód:
Opakovat nový registrační kód:

Zadejte registrační email.

E-mail:

Registrací se přihlásíte se do KLUBU KAM S DĚTMI a zároveň Vám bude umožněno vkládání akcí a tipů do databáze KAM S DĚTMI.
KLUB KAM S DĚTMI Vám bude pravidelně přinášet novinky, newslettery, exkluzivní výhody, slevy a soutěže.

Jméno:
Příjmení:
E-mail:
Telefon:
Instituce:
vyplňujte, pokud za ni budete vkládat do databáze
Kraj:
Souhlasím se zpracováním osobních údajů

Budeme rádi, když vyplníte i další nepovinné údaje, které nám mohou pomoct při vylepšování portálu Kam s dětmi. Naším cílem je být pro vás nejlepším rádcem a pomocníkem, když nevíte kam s dětmi. Tyto data nebudou dle Zásad o ochraně osobních údajů nijak zneužívány či předávány třetím osobám.

Rok narození rodiče:
Jméno dítěte:
Datum narození dítěte:
Přidat dítě

cyklostezka Paradýz

> Otevřeno

celý rok

> Hodnocení

5  (2x)

> Pro děti ve věku:

0-14

> Popis

Cyklostezka mezi Chrastavou a Bílým Kostelem je oblíbeným místem sportovců i rodičů s dětmi. Nachází se v obci Bílý Kostel nad Nisou na křižovatce cyklotrasy č. 14 vedoucí z Rožďalovic do Hrádku nad Nisou ( CZ/PL ) a cyklotrasy č. 3069 vedoucí z Kryštofova údolí do Václavic v oblasti Ještědského hřebenu se známým turistickým místem Buk republiky, jehož historie sahá do roku 1968. Cesta je zpevněná s novým asfaltovým povrchem, takže je oblíbená i mezi in-linery , a díky lehkosti terénu se přidávají i longboardisté a koloběžkáři.Na své si přijdou jak bruslaři, tak maminky s kočárky, ale také děti. Na stezce najdete dětské hřiště, odpočinková místa, občerstvení "Stánek pod třešní", kde se mají děti také možnost zabavit. Ale pouze v letních měsících, protože průlezky a trampolína jsou ve venkovních prostorách. lokalita "Paradýz" u soutoku Jeřice a Nisy na rozhraní katastru Chrastavy a Bílého Kostela nad Nisou Lokalita u soutoku Jeřice a Nisy byla již v minulosti vyhledávána jako místo odpočinku a rekreace (odtud i název "Paradýz"). Po 2. SV a poválečnému odsunu původních německých obyvatel došlo k postupné degradaci území, kterou dokonala ničivá povodeň v roce 2010. V roce 2017 došlo mezi Městem Chrastava a obcí Bílý Kostel nad Nisou k dohodě o společném postupu při obnově této lokality a vybudování nové cyklostezky. Stavební práce probíhaly během roku 2017 a od roku 2018 cyklostezka slouží veřejnosti. V průběhu roku 2018 ještě podél cyklostezky přibyly lavičky, koše, přístřešky, herní prvky pro děti a venkovní fitness. V současné době je lokalita nejen vyhledávanou cyklostezkou, ale slouží současně jako místo odpočinku a rekreace pro širokou veřejnost.

> Otevírací doba

celoročně

> Kontakt

Kraj: Liberecký kraj
Město: Chrastava
Ulice: Chrastava, pod vlakovým nádražím

> Komentáře