Mašovický lom | Kam s dětmi – aktivity pro děti a jejich rodiče

E-mail:
Registrační kód:
Zapomněl(a) jste registrační kód?
Aktuální registrační kód:
Nový registrační kód:
Opakovat nový registrační kód:

Zadejte registrační email.

E-mail:

Registrací se přihlásíte se do KLUBU KAM S DĚTMI a zároveň Vám bude umožněno vkládání akcí a tipů do databáze KAM S DĚTMI.
KLUB KAM S DĚTMI Vám bude pravidelně přinášet novinky, newslettery, exkluzivní výhody, slevy a soutěže.

Jméno:
Příjmení:
E-mail:
Telefon:
Instituce:
vyplňujte, pokud za ni budete vkládat do databáze
Kraj:
Souhlasím se zpracováním osobních údajů

Budeme rádi, když vyplníte i další nepovinné údaje, které nám mohou pomoct při vylepšování portálu Kam s dětmi. Naším cílem je být pro vás nejlepším rádcem a pomocníkem, když nevíte kam s dětmi. Tyto data nebudou dle Zásad o ochraně osobních údajů nijak zneužívány či předávány třetím osobám.

Rok narození rodiče:
Jméno dítěte:
Datum narození dítěte:
Přidat dítě

Mašovický lom

> Otevřeno

celý rok

> Hodnocení

4  (1x)

> Pro děti ve věku:

0-14

> Popis

U obce Mašovice 7 kilometrů západně od Znojma najdou příznivci koupání ve volné přírodě Mašovický lom. Až do roku 1999 se tady těžil kámen, v roce 2005 byl umělý biotop Mašovického lomu vyhlášen přírodní památkou a začala tady úspěšná rekultivace. Dnes je lom domovem čolků (včetně chraněného čolka dravého), několika druhů žab, ještěrek i raka říčního, na březích roste celá řada zajímavých rostlin. Voda je krásně čistá a koupání v ní je osvěžující zejména v horkých letních dnech. Lom si oblíbili také potápěči, na které tady pod hladinou čeká celá řada druhů ryb. Mašovický lom je v soukromých rukou, je však přístupný veřejnosti a vstupné se neplatí. Až téměř k vodě je možné dojet autem. Do Mašovic k hostinci zajíždí ze Znojma autobus, odsud je to pak pěšky už jen asi 10 minut.

> Otevírací doba

Celoročně

> Kontakt

Kraj: Jihomoravský kraj
Město: Mašovice

> Komentáře