Jevišovická přehrada | Kam s dětmi – aktivity pro děti a jejich rodiče

E-mail:
Registrační kód:
Zapomněl(a) jste registrační kód?
Aktuální registrační kód:
Nový registrační kód:
Opakovat nový registrační kód:

Zadejte registrační email.

E-mail:

Registrací se přihlásíte se do KLUBU KAM S DĚTMI a zároveň Vám bude umožněno vkládání akcí a tipů do databáze KAM S DĚTMI.
KLUB KAM S DĚTMI Vám bude pravidelně přinášet novinky, newslettery, exkluzivní výhody, slevy a soutěže.

Jméno:
Příjmení:
E-mail:
Telefon:
Instituce:
vyplňujte, pokud za ni budete vkládat do databáze
Kraj:
Souhlasím se zpracováním osobních údajů

Budeme rádi, když vyplníte i další nepovinné údaje, které nám mohou pomoct při vylepšování portálu Kam s dětmi. Naším cílem je být pro vás nejlepším rádcem a pomocníkem, když nevíte kam s dětmi. Tyto data nebudou dle Zásad o ochraně osobních údajů nijak zneužívány či předávány třetím osobám.

Rok narození rodiče:
Jméno dítěte:
Datum narození dítěte:
Přidat dítě

Jevišovická přehrada

> Otevřeno

celý rok

> Hodnocení

0  (0x)

> Pro děti ve věku:

0-14

> Popis

Na řece Jevišovce u Jevišovic severně od Znojma byla v letech 1894-1897 vystavěna jedna z nejstarších kamenných přehrad ve střední Evropě. Jevišovická přehrada vznikla na ochranu proti záplavám a jako zásobárna vody pro nedaleký cukrovar, dnes je technickou památkou a vyhledáváným cílem návštěvníků. Přehrada je oblíbená hlavně v létě, kdy nabízí příjemné osvěžení v čisté vodě, k dipozici je tady dokonce i malá pláž. Travnaté břehy jsou skvělé k odpočinku a opalování, vzrostlé stromy nabízí v horkém dni vítaný stín. Na hladinu je možné vyrazit na loďce a na své si tady přijdou i rybáři, na které tady pod hladinou čekají pořádné úlovky. Na severním i jižním břehu přehrady se rozkládá kemp Veselka, kde se mohou ti, kteří by se chtěli zdržet déle, ubytovat. Kdo by se chtěl o přehradě dozvědět více, může si v knihovně v Jevišovicích zakoupit brožuru, vydanou k jejímu 100. výročí. Přehrada leží, jen co by kamenem dohodil od historického centra Jevišovic, nejmenšího města Jihomoravského kraje, plného zajímavých historických památek. Dojet k ní je možné autem, kdo si chce ale protáhnout nohy, může sem po některé ze značených tras vyrazit na kole nebo pěšky.

> Otevírací doba

Celoročně

> Kontakt

Kraj: Jihomoravský kraj
Město: Jevišovice

> Komentáře